Sveikatos ir grožio sandėliukas: džioviname vasarines vaistažoles

Vasaros ruošiniai grožiui ir sveikatai

Vasara atneša mums vaisių, uogų ir gėlių gausą. Šiomis nuostabiomis gamtos dovanomis norisi džiaugtis ištisus metus. Ir tame nėra nieko neįmanomo. Svarbiausia laiku pasidaryti ruošinius sveikatai ir grožiui.

Sutikite, nėra didesnio malonumo žiemą, nei šildytis delnus, laikant juose puodelį žolelių arbatos, kvepiančios vasaros aromatais. Be to, visas šias nuostabias žoleles ir gėles galima naudoti kosmetinėms kaukėms, kremams ir nuovirams plaukams. Todėl verta įsisavinti žolelių paruošimo meną.
Jas renka sausu giedru oru, kai visiškai išdžiūva rasa.

Čiobrelis puikiai sušildo per šalčius.

Burną sutraukiantis stumbražolės užpilas padės susidoroti su reumatizmu ir melancholija, o tuo pačiu pagydys ligotas kepenis.

Eteriniai raudonėlio aliejai naudingi peršalus: jie silpnina gerklės skausmus ir išvaduoja nuo kosulio.

Puodelis arbatos su melisa nuramins sudirgintus nervus ir padovanos kietą ramų miegą.

Jus kankina dažni galvos skausmai ir šokčiojantis spaudimas? Paruoškite nuovirą iš džiovintų mėtos lapų ar dėkite jos į paprastą arbatą.

Džiovintų ramunėlės žiedų ruošinys aprūpins jus vaistingąja žaliava nuo daugelio ligų.

 


Jos nuoviras efektyvus esant skrandžio spazmams, opai ir gastritui, inkstų akmenims, hipertonijai, gripui, dantenų uždegimui. Drąsiai dėkite ją į bet kokias namuose ruoštas kosmetines priemones.

Kai visos vaistažolės surinktos, jas reikia teisingai išdžiovinti. Tai reikia daryti gerai vėdinamoje pritemdytoje patalpoje.

Ruošiniai turi kaip reikiant išdžiūti, tačiau jokiu būdu nepapūti ir juo labiau neperdegti saulėje.

Augalams su eteriniais aliejais, tokiems kaip čiobrelis ar raudonėlis, užteks 30-35 Celsijaus laipsnių. Vaistažoles be aliejų galima džiovinti orkaitėje ar džiovyklėje 50-60 laipsnių temperatūroje.

Pačius ruošinius laikyti drobiniuose ar popieriniuose maišeliuose atskirai.

You cannot copy content of this page