Rimtos klaidos, dėl kurių moterys virš 50-ies netenka sveikatos. Atkreipiame dėmesį į širdį ir dar 3 faktorius
Yra kelios rimtos klaidos, dėl kurių vyresnės nei 50 metų moterys praranda sveikatą. Būtinai atkreipkite dėmesį į sekančius faktorius: širdies sveikatą, antsvorį, psichologinę būseną ir tyrimus.
Širdies sveikatos ignoravimas
Tai viena rimčiausių klaidų, kurią daro daugelis moterų, vyresnių nei 50. Juk moters organizmas taip sutvertas, kad daugelis širdies problemų atsiranda tada, kai ima mažėti estrogenų. Taip, kalbame apie menopauzės ir postmenopauzės periodą.
Tačiau specialistai sako, kad šis periodas moteriškame kalendoriuje gali ir nesmogti širdies sveikatai, jei jaunesniame amžiuje jūs gyvenote sveikai.
Taigi, būtinai kreipkitės šios srities specialistų konsultacijai!
Nesirūpinate svoriu
Daugelis mano, kad svorio priaugimas vyresniame amžiuje neišvengiamas. Taip nėra. Jūs paprasčiausiai turite suprasti, kad po 50-ies metų moters raumenų masė mažėja ir lėtėja medžiagų apykaita. Todėl jūs turite koreguoti racioną kaloringumo mažinimo linkme. Juk 30-ies ir 50-ies metų energetiniai poreikiai gali ženkliai skirtis.
Jei šiuo metu turite antsvorio, ryte pasisverkite tuščiu skrandžiu, užsirašykite skaičių ir pakabinkite ant šaldytuvo. Paskui savaitės bėgyje užsirašykite viską, ką suvalgėte. Nepamirškite rašyti produktų svorio. Atsistokite ant svarstyklių lygiai po 7 dienų.
Jei svoris nepasikeitė, galite paskaičiuoti savaitės raciono kaloringumą ir padalinti jį iš 7. Taip sužinosite, kiek kalorijų reikia vartoti, kad nepriaugtumėte svorio.
Jei norite pradėti teisingai lieknėti, sumažinkite kaloringumą 10%.
Štai pavyzdys:
savaitės kaloringumas – 18000 kcal.
18000: 7 = 2571 kcal
2571*0,9 = 2314 kcal
Esant kasdieniam 2200-2300 kcal kaloringumui jūs komfortiškai neteksite antsvorio be alkio jausmo.
Jūs netenkate gyvenimo tikslo
Gyvenimo tikslo netekimas gali padaryti rimtą žalą sveikatai. Jei po 50-ies jūs pastoviai susitelkiate į negatyvą ir manote, kad jau nebėra ko siekti ir kasdien nesistengiate sužinoti ko nors naujo, kažkuo susidomėti, su laiku tai sumažins jūsų gyvybinę energiją.
Specialistai sako, kad tikslas net pagyvenusiame amžiuje gali 30% pagerinti kognityvinius sugebėjimus. Ir, tiesą sakant, tai teigiamai atsiliepia širdies sveikatai.
Praleidžiate planinius tyrimus
Po 50-ies moterims labai svarbu žinoti sveikatos būklės rodiklius. Tam egzistuoja daugybė tyrimų. Paprasčiausi ir prieinamiausi – tai arterinis spaudimas, „blogo“ cholesterolio lygis ir kaulų tankio tikrinimas.
Būtinai pasikonsultuokite su specialistu!