Antsvoris ir kava padės jums išgyventi iki 100 metų!

Mokslininkai nustatė, kad alkoholis – tai vienas būdų išgyventi iki 90 metų. Be to, pagal efektyvumą jis lenkia reguliarius sporto užsiėmimus.

15 metų trukmės tyrimo, pavadinto 90+ eigoje gydytojų grupė, vadovaujama neuropatologės Klaudijos Kavas ir medicinos mokslų daktarės Marijos Korados stebėjo pagyvenusius žmones, bandydami išsiaiškinti, koks gyvenimo būdas, įpročiai ir maistas padeda peržengti ilgaamžiškumo ribą.

Kai kurios išvados gana netikėtos
Alkoholis pasirodė tikras ilgaamžiškumo eliksyras, vartojant jį saikingai. 2 taurės alaus ar vyno per dieną mažina pirmalaikės mirties riziką 18%, kai kasdieniai užsiėmimai sportu 15-45 min tik 11%.

Kaip nekeista, pora nereikalingų kilogramų taip pat naudingi tiems, kas nori pamatyti proproanūkius. Rizika mirti nesulaukus 90-ojo jubiliejaus pas 70- mečius su nedideliu antsvoriu (nekalbame apie nutukimą) 3% mažesnė nei pas jų lieknus bendraamžius.

Kava – dar vienas ilgaamžiškumo eliksyras. 2 puodeliai aromatingo gėrimo per dieną 10% mažina ankstyvos mirties tikimybę.

Na ir galiausiai hobis: tie, kas senatvėje turi mėgstamą veiklą ir skiria jai mažiausiai 2 val per dieną, tampa ilgaamžiais 21% dažniau. Visada galima pasišvęsti, tarkim, jogai ar olimpinei sporto rūšiai.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page