Mažos skanių ir sultingų pomidorų auginimo paslaptys

Pirma paslaptis: daug šviesos

Pomidorus reikia sodinti ten, kur jie gaus daug saulės šviesos. Be to, pomidorai nemėgsta kamšaties. Jiems geriausia pietiniuose šlaituose, apsaugotuose nuo šaltų vėjų.

Antra paslaptis: teisingas laistymas

Pomidorus reikia teisingai laistyti. Reikia atminti, kad dirvos drėgnumas po pomidoru turi būti didelis – ne mažiau 85%, o štai oro drėgnumas turi išlikti 50-60% lygmenyje. Geriausiam efektui laistymas turi būti nedažnas, tačiau gausus. Tačiau persistengti irgi blogai – drėgmės perteklius prives prie to, kad pomidorai taps vandeningesni, o tai reiškia, ir mažiau saldūs!

Trečia paslaptis: šiltas vanduo

Pomidorus reikia laistyti tik nusistovėjusiu vandeniu, pageidautina pašildytu iki 23-24 laipsnių. Labai gerai į stovintį vandenį įdėti truputį mėšlo, komposto ar žalios augalinės masės (piktžolių).

Ketvirta paslaptis: „gudrus“ trąšų grafikas

Tręšti reikia ankstyvoje stadijoje, o paskui reikia padaryti pertrauką iki tol, kol nesusidarys užuomazgos. Esmė tame, kad azotinių trąšų perteklius sukels šio proceso sulėtėjimą. O kai užuomazgos jau susiformavo – tada pirmyn, dabar trąšos tikrai bus naudingos! Ir dar maža paslaptis – į vandenį laistymui galima įlašinti po 4 lašelius jodo kibirui vandens. Laistymas tokiu vandeniu kartą per savaitę padės pomidorams tapti didesniems…ir subręsti truputį anksčiau!

You cannot copy content of this page