Ištikimas šuo kasdien gelbsti mergaitę, kuri negali kvėpuoti pati

Trejų metų Alida Knobloch iš Louisville (JAV) dėl labai retos plaučių ligos priversta beveik visą laiką kvėpuoti per vamzdelį, išvestą iš specialaus deguonies baliono. Be specialios įrangos ji negali niekur išeiti. Tam, kad mergaitei nereikėtų ištisai sėdėti namie jai priskirtas ypatingas draugas – specialiai apmokytas šuo Gibsas.

Šuo ant savo nugaros nešioja deguonies balioną su ilgu vamzdeliu. Kol nebuvo šuns, mergaitei su tėvais sunkiai pavykdavo išeiti pasivaikščioti: tekdavo su savimi vilkti sunkų deguonies balioną, kuris ribojo mergaitės judesius. Atsiradus Gibsui, mergaitė turi galimybę ne tik išeiti pasivaikščioti, bet ir žaisti aktyvius žaidimus, gyventi visavertį gyvenimą .

Grynas oras mergaitės plaučiams yra būtini. Šuo ant savo nugaros nešioja pritvirtintą deguonies balioną su ilgu vamzdeliu, kuris pasiekia Alidą.

Alidos liga vadinama vaikų plaučių neuroendokrininė neoplazija, ji diagnozuota, kai jai buvo tik 8 mėnesiai. Alida gali kvėpuoti savarankiškai, bet tai jai daryti yra sunku, ji greitai pavargsta, taigi deguonies balionas – tai vienintelė priemonė, kad ji galėtų išgyventi.

Iki šuns-pagalbininko atsiradimo, net paprastas pasivaikščiojimas parke Alidos tėvams nebuvo lengvas, nes jie turėjo pastoviai nešioti balioną, o jis svėrė nemažai ir tai trukdė vaikui judėti.

Dabar Alida turi pagalbininką Gibsą ir mergaitei nereikia nešioti sunkų balioną pasivaikščiojimo metu, be to pasivaikščiojimai gryname ore ir aktyvūs žaidimai su šunimi gali padėti sustiprinti ir galbūt pagerinti jos plaučių būklę.

Alidos diagnozė yra labai reta, pasaulyje šia liga serga ne daugiau kaip 800 žmonių ir oficialiai ji buvo įregistruota 2005 m. Dalis plaučių ląstelių, esant tokiai diagnozei, negali tradiciniu būdu suskaidyti deguonies.

Alidos tėvai sužinojo apie specialius šunis iš televizijos laidos ir netrukus jiems buvo suteiktas vienas iš šių gauruotų padėjėjų. Šuo Gibsas – tai garbanotas auksaspalvis retriverio ir pudelio mišrūnas. Tam, kad mergaitė galėtų laisvai vaikščioti su šunimi, vaiko tėvai persikėlė į kitą valstiją ir apsigyveno kaimo vietovėje.

Dabar Alinai ir Gibsui nieko nėra geriau, nei žaisti kartu lauke prie namų. Ir namuose jie neišskiriami draugai. Alidos mamos žodžiais, mergaitė nesiskundžia dėl savo ligos, tačiau ji nemėgsta vamzdelio ir dažnai bando jį ištraukti.

Yra gera žinia, kad Alidos plaučių audiniuose yra pakankamai sveikų ląstelių ir jos plaučiai užaugs su laiku. Gal kada nors ji galės kvėpuoti be vamzdelio ir baliono?

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page