Bet negi vaiko gimimas išgelbės šeimą?

Neda pažiūrėjo į save veidrodyje ir išsigando. Visgi bemiegės naktys, stresas ir nervai duoda žinoti apie save. Pastaruoju metu pastebėjo, kad vyras nuo jos atitolo. Pastoviai galvojo apie tai ir bandė ryžtis pokalbiui. Jai net nesinorėjo galvoti apie tai, kad stiprūs jų jausmai ataušo, viskas rodė į tai.

Jiems viskas gavosi kažkaip greitai. Vestuvės iš reikalo, dukters gimimas, buitis. Taip ir išėjo, kad gyvena kaip svetimi žmonės. O anksčiau juk taip mylėjo vienas kitą, kad kvėpuoti negalėjo. Kas dabar jiems nutiko?

Ir atrodo, kad niekas nepasikeitė, tačiau moteris jautė šaltį. Kas turėjo įtakos tokioms permainoms? Gal nebemyli? Arba ji pasikeitė, tapo nuobodžia ir paseno?

Kai Neda pasiskundė motinai, toji tik šyptelėjo ir pasakė, kad visi vyrai keičiasi su amžiumi. Neva tame nėra nieko stebinančio – tokia jų prigimtis. Na arba problemos darbe atsiliepia. Tačiau Neda tikrai žinojo, kad priežastis kažkur kitur. Tačiau vyras nesidavė prakalbinamas, kuo gilino problemą ir davė naują dingstį žmonos fantazijoms.

Daugiausia Neda pergyveno dėl dukrelės. Ji norėjo, kad dukra matytų teisingą šeimos pavyzdį. Jei jau jų niekas nebesieja, geriau išsiskirti. Kam kankinti vienas kitą?

– Mama, o gal man pastoti? – staiga Nedos galvoje gimė idėja.

– Nežinau, dukrele. Manai, tai ką nors pakeis? Vaikas juk ne žaislas…

– Bet mes juk visada norėjome dviejų. Pats laikas.

– O jei jis tikrai tavęs nebemyli? Tu nori jį prisirišti vaiku?

– Oi, mama, nekalbėk kvailysčių. Tiesiog vaikas paįvairins mūsų gyvenimą, įneš naujų spalvų. O ir aš turėsiu mažiau laiko visokioms nesąmonėms, mažiau prisigalvosiu.

– O tu įsitikinusi, kad susitvarkysi su dviem? Nugrimsi vystykluose ir bus visai blogai. Juolab Maja dar maža, jai irgi reikia mamos. Vėl be darbo liksi, o tu tik pradėjai kopti karjeros laiptais.

– Bet vaikas…

– Galbūt Domas nenori?

– Jei nenori, reiškia nemyli. Turbūt.

Neda pati save įtikino, kad antras vaikas – jų išgelbėjimas. Tačiau prieš nėštumą visgi nusprendė pasikalbėti su vyru, kad noras būtų abipusis ir apsvarstytas.

– Domai, tu norėtum dar vieno vaiko?

– Apie ką tu?

– Apie tai, kad mums jau virš 30. Laikas būtų susimąstyti.

– Man atrodo, mums kol kas ir Majos užtenka. Nenoriu dabar apie tai kalbėti. Ir kokia prasmė lieti ašaras? Vaikas – ne žaislas. Aš nenoriu, kad viskas būtų kaip pirmą kartą. Vaiko gimimui reikia pasiruošti.

– Kaip pasiruošti? Nesuprantu tavęs. Domai!

– Morališkai ir materialiai. Dabar aš nepasiruošęs būti dviejų vaikų tėvu. O ir su pinigais sunku. Pagimdyti vaiką – tai viena, o auginti ir aprūpinti – visai kas kita.

– Aš išvis nežinau, ko tau reikia gyvenime. Tu pats pasikeitei. Susvetimėjome…

– Tau nuobodu, Neda? Nori pasibarti?

Neda sunkiai atsiduso ir išėjo, kad neprovokuotų konflikto. Ji kažkodėl nusprendė, kad tai pabaigos pradžia. Kad atsipalaiduotų ir persijungtų į kažką kito, nusprendė užsirašyti į jogą. Tai naudinga sveikatai, o ir naujų draugių susiras.
Vyras išvis niekaip nesureagavo į šią naujieną. O mama pavadino Nedą nevykėle. Esą, nėra kur pinigų leisti – geriau vaikui skirtų daugiau dėmesio.

Nedai tikrai buvo sunku viską derinti, tačiau sportas padėjo jai atsipalaiduoti ir atsikratyti sunkių pergyvenimų. Jai net pavyko nugalėti drovumą ir padidinti savivertę, juk jai viskas puikiai gavosi. Ten pat ji susipažino su Ūla. Neda seniai svajojo apie tokią draugę, kuriai galima išlieti širdį ir viską papasakoti.

– Nenusibodo lakstyti į tą savo jogą? Jau pamiršai, kada pyragą kepei! – papriekaištavo kartą Dominykas.

– Tau tik maistas galvoje,- ramiai atsakė jam Neda.

– Aha, tu juk gamini tik dukrai, kad išvengtum vargo.

– O tu norėtum, kad nesitraukčiau nuo viryklės? Na atleiskite! Kokios dar pretenzijos? Vaiko tu nenori, aš užsiėmiau kitais reikalais. Persijungiau, taip sakant. Kas ne taip? Nepriekaištauk, kad manęs nėra namie. Pats dėl to kaltas.

– Buvai gera žmona, o dabar šlaistaisi…

– Bet kažkodėl „gera“ tau buvo nereikalinga, taip?

– Oi gerai, pakaks. Na ir keliauk!

– Tai ir puiku!

Neda nė nemanė pataikauti vyrui. Ji praėjo tą periodą, kai bandė jam įtikti ir aukojosi. Ir žinote, tai išėjo jiems į naudą – Dominykas pats ėmė keistis ir rodyti iniciatyvą. Jis staiga suvokė, kad žmona – tai ne jo nuosavybė ir jos irgi reikia siekti bei džiuginti, kad ji įkvėptų sutuoktinį.

Taip Neda išsaugojo santuoką. Tiesiog atradusi mylimą veiklą.

You cannot copy content of this page