Britanijoje gimė neišnešiotos dvynės. Neįtikėtina mažylių gelbėjimo istorija

Britanijoje gimė mažiausios dvynės pasaulyje! Kai šios mažylės atėjo į pasaulį, tai kartu svėrė vos 1300 g!

Ava ir Isla gimė 14 savaičių anksčiau, nei turėjo. Dar prieš 50 metų tokie mažyliai neturėjo šanso gyventi…

Šiandien gydytojai moka gelbėti tokius mažylius ir jau po keleto metų jie niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių.
Kai šios mažylės atėjo į pasaulį, gydytojai iškart jas paguldė į intensyvios terapijos skyrių. Jų šansai gyventi buvo tokie maži, tačiau gydytojai jų neatsisakė, o kovojo dviguba jėga.

„Mes visi manėme, kad Isla neišgyvens…Ji svėrė vos 500 g, tai buvo labai ilga kova“- prisimena gydytojas.
Jos sesutė Ava svėrė 788 g, taigi, jos šansai buvo žymiai didesni. Tėvai nenorėjo pripažinti, kad viena mergaičių gali mirti, jie nusprendė, kad to neleis.

„Mes labai jaudinomės! Paskui gydytojai pasakė, kad pavojus Islai praėjo“,- sako tėvai.

Rošelės, mergaičių mamos, nėštumas buvo sunkus. 25 savaitę skenavimas parodė, kad Isla beveik neauga. Kai tai patvirtino 26 savaitę, moteriai atliko ekstrinį pjūvį. Jei viena mergaičių būtų mirusi motinos įsčiose, ir antroji nebūtų išgyvenusi…
„Kai jos gimė, buvo tokios mažytės! Visai nepanašios į vaikus iš mokomųjų filmukų, kuriuos aš žiūrėjau nėštumo metu. Tokios mažulytės, mažesnės už lėlę“,- prisimena mama.

Moteris kelias savaites nematė savo dukters Islos. Gydytojai pastoviai buvo prie jos ir bandė išgelbėti. Mergaitė kelias savaites praleido su plaučių ventiliavimo aparatu – jos plaučiai nedirbo.

Gydytojai bijojo, kad jie taip ir nepradės dirbti. Bet…Laikas ėjo, mergaitė pasirodė tikra kovotoja. „Plaučiai – tai dar ne viskas. Mažylė turėjo problemų su širdimi, regėjimu…Gydytojai padarė viską, ką galėjo. Ačiū!“

Po 122 dienų visi buvo apstulbę – jai pagerėjo. Abu vaikai vis dar reguliariai lankosi ligoninėje. Kol kas anksti sakyti, kad jos 100% sveikos, tačiau tėvai jas jau pasiėmė namo gydytojui leidus. Mažylės gerai priauga svorio ir ūgio.

„Jos jau beveik tokios pat, kaip kiti jų amžiaus vaikai. Tai stebuklas!“ – sako mama.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page