Didžiausias laivas istorijoje nuleistas į vandenį

20-ies aukštų namo dydžio laivas išplaukė Prancūzijos miesto Sen-Nazero uosto ir nustatė kursą į Sauthemptoną Didžiojoje Britanijoje. Gigantiško laivo išvykimą stebėjo tūkstančiai žiūrovų tiek nuo kranto, tiek iš mažų laivų.

Kruizinis laineris Harmony of the Seas buvo statomas 2 metus 8 mėnesius Prancūzijos laivų statykloje. Statybos atsiėjo 1 milijardą dolerių. Pirmuosius keleivius laivas paims Sauthemptone. Bendrai 2747 kajutėse gali tilpti 6410 keleivių. Laivo ekipažas priskaičiuoja 2100 žmonių.

Tai didžiausias laivas iš kada nors pastatytų: jo aukštis sudaro 72 m, plotis – 66 m, ilgis – 362 m. Palyginimui: Eifelio bokšto aukštis – 324 m. Kreiserinis laivo greitis – 22 mazgai (40 km/val).

Harmony of the Seas – beveik plaukiojantis miestas: 16 svečių denių, 20 pietų salių, 23 plaukimo baseinai, botanikos sodas su 10000 augalų ir 52 medžiais. Čia taip pat yra akvaparkas, nardymo šou, 1400 vietų teatras, baras su robotais-oficiantais, 30 kavinių ir restoranų, kazino, alpinizmo salė ir greičiausias jūroje internetas.

Artimiausiu metu laineris išvyks iš Sauthemptono į Roterdamą, o paskui nustatys kursą į Prancūziją. Visą vasarą laivas kursuos po Viduržemio jūrą ir bazuosis Barselonoje. Spalio pabaigoje laineris perplauks Atlanto vandenyną ir žiemą praleis Karibų jūroje.

Laivo savininkui-kompanijai Royal Caribbean International taip pat priklauso tokie laivai gigantai kaip Oasis of the Seas ir Allure of the Seas.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page