Kodėl gražią suknelę reikia nešioti dabar

Šventinę suknelę mamos spintoje rado viena moteris. Mamos jau nebuvo, o suknelė liko. Ji kabėjo spintoje, įmurdyta tarp senų drabužių. Šviesiai rožinė puošni suknelė su kaina ir etikete, rūpestingai uždengta paklode. Senamadiška suknelė, tokias nešiojo devyniasdešimtaisiais, su „petukais“ ir auksinėmis sagomis. Bet labai puošni, su iškirpte nugaroje. Tai keista – žmogaus nėra,o suknelė kaba. Visiškai nauja.

Dukra ėmė prisiminti šventes, kurioms buvo galima apsirengti šią suknelę. Ir nė vienos šventės neprisiminė. Ne, šventės buvo, žinoma. Tėčio giminė buvo atvažiavusi mėnesiui iš kaimo ir kiekvieną vakarą mama ruošdavo vakarienę, visi sėsdavo prie stalo kartu. Kuo ne šventė? Mama visus aptarnaudavo ir nešdavo valgius į stalą. O ką ji būdavo apsirengusi – dukra neatsiminė.

Paskui buvo pas dukrą mokykloje šventės. Pavyzdžiui, išleistuvės. Išleistuvėms mama dukrai užsakė atelje prabangią suknelę, o pati buvo su rudu kostiumėliu. Kukliu ir praktišku.

Ir atrodo visa tai buvo neseniai. Dar neseniai ši suknelė buvo madinga ir verčianti iš kojų. O mamai buvo tiek pat metų kiek dabar dukrai; apytiksliai. Ir nė karto nebuvo progos „pravėdinti“ šios suknelės. Lyg mama būtų palaidojusi suknelę spintoje lyg karste…

Daug ką permąstė dukra, apžiūrinėdama prabangią suknelę. Net prisidėjo prie savęs. Bet ji atrodė keistai, lyg eksponatas iš muziejaus.

Reikia, kad būtų šventės. Reikia nešioti elegantiškus aukštakulnius batelius ir rausvas sukneles su iškirptėmis. Arba kokias norite; kokias širdis geidžia.

Ir daryti madingas šukuosenas, kol plaukai nepražilo ir neišretėjo.
Ir pirkti pačius geriausius kvepalus. Ir rankinukus – jei jūs visa tai mėgstate, žinoma. Jei patinka.
Ir reikia sudėvėti tiek batelių ir suknelių, kiek reikia. Kiek reikia grožiui ir džiaugsmui – tiek ir sunešioti.

Todėl kad viskas liks spintoje. Visas džiaugsmas ir laimė, visos gyvenimo šventės taip ir liks spintoje. Ir tiems, kas mus mylėjo, taps skaudu ir gėda, kad pas mus nebuvo švenčių…

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page