Dukrai dovanokite susižavėjimą, o sūnui pagyrimą!

Giriant mergaitę už tai, ką ji padarė: labai skanu, labai gražu – pasekoje formuojasi tai, kad pripažinimas man ateis tik už mano nuopelnus. Pripažinimas man ateis tik už tai, ką aš padariau. Tai moterį naikinantis principas.

Berniukus ir mergaites reikia girti skirtingai

Mergaičių nereikia girti už padaryta. Jūs įtakojate jos degradaciją. Giriant mergaitę už tai, ką ji padarė: labai skanu, labai gražu – pasekoje formuojasi tai, kad pripažinimas man ateis tik už mano nuopelnus. Pripažinimas man ateis tik už tai, ką aš padariau. Tai moterį naikinantis principas.

Sveikas požiūris – aš verta meilės, todėl kad aš esu, todėl kad aš – šaunuolė, todėl kad aš – šeimininkėlė, todėl kad aš – pagalbininkė, todėl kad aš – princesė, todėl kad aš – virtuvės fėja.

Štai tada moters psichika sveika, todėl kad tai pateisina pačią jos prigimtį, t.y.kad aš gaučiau meilę, reikia paprasčiausiai likti savimi. Štai kur mergaitės auklėjimo principas. Jei jūs pradedate ją girti už nuopelnus, tai ji iškart ima galvoti: manęs pačios girti nėra už ką, meilę aš galiu tik užsidirbti, bus nuopelnai – bus meilė.

Berniukai – visiškai atvirkščiai. Absoliučiai. Mamos labai mėgsta sakyti: tu pas mane toks gerutis, toks protingas, toks šaunuolis. Atrodo, viskas gerai. Iš tiesų jūs tik įtakojate vyro degradaciją, todėl kad jam rodosi, kad jis pats savaime geras. O vyrui gerai tik kai jis ko nors pasiekia.

Todėl norint skatinti berniuką tobulėti, kad jis jaustųsi laimingas, reikia jam kalbėti apie jo nuopelnus: labai gražiai padaryta, labai puikiai, labai nagingai. Berniukui visų šių švelnių žodžių mažiausiai reikia, todėl kad jo prigimtis yra vystytis. Jam reikia pagyrimo už tai, ką jis pasiekė.

Vietoj to, kad pasakytumėte: zuikuti, saulele, – vyresniems berniukams labai svarbu, kad jūs jo lėktuvą, padarytą iš Lego, parodytumėte visiems atėjusiems svečiams. Tai svarbiau už visas saulutes, zuikučius, meškučius. „Pažiūrėkite, ką jis padarė, spėkite, kas tai padarė. Teisybė, tai Antanėlis padarė, mano sūnus“,- tai žymiai didesnis pagyrimas, didesnis stimulas berniukui.

O mergaitė netaps geresnė, jei jos sriuba pavaišinsite visą rajoną. Ji tiesiog supras, kad ji turi plušėti visą gyvenimą ir maitinti rajoną sriuba. Ji daugiau niekada nenusipelnys meilės, kol visų nepamaitins sriuba. Suteikite mergaitei suvokimą, kad ji tobula ir nuostabi pati savaime, kad meilės ir pripažinimo jai nereikia nusipelnyti, kad jūs mylite ją ir žavitės ja tiesiog todėl, kad ji yra…

You cannot copy content of this page