Floristai rekomenduoja! 6 būdai gausiam gėlių augimui

Kad jūsų gėlės gražiai, gausiai augtų ir džiugintų akį – įsiklausykite į patyrusių floristų patarimus! Šios rekomendacijos būtinai padės jums užveisti didingą žydintį sodą ant palangės!

Vanduo – visų augalų gyvybės pagrindas. Kiekvienai augalų rūšiai laistymas turi būti individualus. Taip pat kambarinius augalus būtinai reikia patręšti, jeigu jūs norite gražaus žydėjimo ir tankios lapijos.

1. Cukrus.

Pats natūraliausias tręšimo būdas kambarinėms gėlėms. Cukrus skaidosi į gliukozę ir fruktozę. Būtent gliukozė ir daro stebuklus. Tokių trąšų paruošimui reikia ištirpinti 1 valgomąjį šaukštą cukraus 0,5 l vandens arba tiesiog pabarstyti cukrumi žemę vazone, o paskui palaistyti.

2. Ricinos aliejus.

Idealiai tinka žydintiems augalams. Reikės 1 arbatinio šaukštelio ricinos aliejaus 1 l vandens. Naudojant riciną augalai greičiau auga, gražiai žydi ir neserga.

3. Medžio pelenai.

Floristai rekomenduoja juos augalų ligų profilaktikai. Labiausiai paplitęs pelenų panaudojimo būdas yra jų dėjimas į skystį. Nedidelį kiekį, paprastai tai 100-150 g medžio pelenų ištirpina kibire vandens, permaišo ir trąšos gatavos. Naudoti pelenus ne dažniau nei kartą per mėnesį.

4. Aspirinas.

Kas 2 mėn deda į laistymo vandenį aspirino tabletę. Viena tabletė litrui vandens. Jeigu laikysitės šios sąlygos, jūsų augalai bus atsparūs ligoms, o jų lapai turės sodrią žalią spalvą. Be to, padidės augimo greitis.

5. Pienas.

Pienas rekomenduojamas ne tik laistymui (1 arbatinis šaukštelis litrui vandens). Taip pat pieno ir vandens tirpalu galima valyti lapus santykiu 1:10. Sudrėkinę vatos diską paruoštu skysčiu valykite lapus kartą per savaitę. Lapai blizgės, džiugindami savo grožiu ir gaiva.

Tam, kad kambariniai augalai žydėtų ir vystytųsi, būtina reguliariai persodinti. Persodinus augalai gauna maistingųjų medžiagų, o pakeitus žemę – šaknų sistemos vystymąsi. Pavasaris – geriausias laikas persodinimui.

6.Mielės

Kuo mielės naudingos augalams:
-stimuliuoja augimą, yra naudingų bakterijų šaltinis;
-mielių trąšos aktyvina šaknų susidarymą. O jei šaknys auga gausiai, žaluma auga galinga ir sveika;
-mielių tirpalu laistomi augalai darosi stipresni, atsparesni;
-šakos, patręštos mielėmis ankstyvą pavasarį, mažiau ištįsta, lengviau pakelia retinimą;
-trąšos su mielėmis ypač naudingos žemuogėms;
Trąšos iš mielių naudingos visoms daržovėms, gėlėms.

You cannot copy content of this page