Geriausios 1980-ųjų dainos sukels jums mokyklinės diskotekos nostalgiją
Galima pagalvoti, kad 80-aisiais buvo ne tiek jau daug išskirtinių dainų. Tačiau taip nėra.
Nepaisant sintetinės muzikos gausos, 80-ieji dovanojo mums vienus unikaliausių ir inovatyviausių garsų, atsiradusių muzikoje.
Sekančios 5 dainos buvo novatoriškos savo charakteriu ir išlaikė išbandymą laiku.
„Billie Jean“ – Michael Jackson
Palikus nuošalyje visą dramą, Michaelas Jacksonas buvo velniškai revoliucinis menininkas. Tikras pop muzikos karalius šturmavo 80-uosius su „Billie Jean“. Tai buvo „Gold Digger“ pirmtakas (ir jis turi grąžinti skolą, kur tai būtina). „Billie Jean“ išsiskyrė ne tik neįtikėtinais veiksmais, puikiais vokaliniais Jacksono duomenimis, bet ir jo nepakartojamu šokiu. Daina buvo uždeganti – pagal ją lengva šokti ir ji išties linksma, nepaisant keisto teksto.
„Under Pressure“ – David Bowie & Queen
Tai ne tik viena geriausių 80-ųjų dainų, „Under Pressure“ – viena geriausių amžiaus dainų. Ir Davidas Bowie, ir Queen buvo stiprūs muzikantai. Daina „Under Pressure“ verčia susimąstyti, joje dera skirtingi abiejų atlikėjų muzikiniai sugebėjimai.
Tai daina, kuri verčia klausytojus susimąstyti apie jų pačių veiksmus ir atsakomybę kuriant pasaulį, kuriame mes gyvename.
„Walk This Way“ – Aerosmith & Run DMC
70-ųjų roko grupė ir 80-ųjų hip-hopo grupė kartu pramušė sieną su „Walk This Way“ 1987 metų versija. Dviejų žanrų, kurie anksčiau praktiškai niekada nebuvo derinami, sujungimas tapo revoliuciniu žingsniu muzikoje.
Tai privertė žmones, kurių pažiūros nesutapo, priimti faktą, kad visi muzikantai – menininkai ir visi jie turi vertę. „Walk This Way“ pati yra įsimenanti daina, tačiau kartu su lyriniais muzikiniais Run DMC sugebėjimais įgavo naują gyvenimą.
„(You Gotta) Fight for Your Right (To Party)“ – The Beastie Boys
Prasiveržusi Beastie Boys daina „Fight For Your Right“ tapo muzikine Ferriso Buellerio išeiginės dienos versija. Ideali kiekvienam 80-ųjų vaikui, kuris tiesiog norėjo išlėkti pasilinksminti, grupė Beastie Boys padarė neįmanoma – sukėlė muzikinę revoliuciją su daina, kuri buvo iš tikrųjų, na tikrai velniškai linksma.
„Time After Time“ – Cyndi Lauper
Kokie gi būtų 80-ieji be mažosios Lauper? Stereotipinė 80-ųjų daina „Time After Time“ unikali ta prasme, kad tai tikra daina apie meilę.
Ypatingas vokalinis Lauper stilius išskyrė ją iš kitų 80-ųjų pop atlikėjų, o malonus „Time After Time“ paprastumas padarė ją viena geriausių 80-ųjų dainų.
Šios 5 dainos rodo, kad 80-ieji buvo ne šiaip neono, blizgesio ir pasivaikščiojimų prekybos centre metai. Net jei taip neatrodė, muzikos pasaulis vystėsi toliau, o solidžios grupės toliau kūrė reikšmingas dainas.
Atsigręžus atgal šios 5 dainos rodo, kad net per dirbtinę 80-ųjų kultūros tuštumą muzikantai visada ras būdą nugalėti.