Indros Devi ilgaamžiškumo paslaptis

Visame pasaulyje žinoma Jevgenija Peterson-Labunskaja susidomėjo joga dar institute. Pirmąkart pabuvojusi Indijoje, mergina nusprendė, kad joga – jos gyvenimo kelias. Tada Jevgenija pasiėmė sau pseudonimą Indra Devi, kas išvertus reiškia „dangiškoji deivė“.

Visą savo gyvenimą Indra Devi prisilaikė nesudėtingų mitybos taisyklių, kurios padėjo jai išgyventi iki 103 metų. Indra Devi buvo įsitikinusi, kad raktas į ilgaamžiškumą yra taisyklinga mityba.

Kaip išgyventi ilgai:

1. Atsisakyk vandens su ledu. Šaltas vanduo trikdo skrandžio sulčių cirkuliaciją ir apsunkina virškinimą. Ypač žalinga riebų maistą užgerti šaltu vandeniu.

2. Rytą išgerk stiklinę vandens. Miego metu visi organai tęsia darbą ir organizmas reikalauja skysčių atsargos papildymo. Chroniškas nuovargis, migrena gali signalizuoti apie skysčių trūkumą organizme. Todėl dienos bėgyje reikia gerti mažiausiai 5 stiklines gryno vandens.

3. Gerk vandenį neskubėdamas, nereikia versti savęs gerti jėga. Kiekvienas organizmas reikalauja skirtingo vandens kiekio.

4. Negerk vandens valgio metu, jei nenori sulėtinti metabolizmo. Geriau gerti 20 min iki valgio ir 40 min po valgio. Geriant vandenį prieš valgį apsisaugosi nuo persivalgymo.

5. Gerk mažiau vaisių sulčių, jų neįmanoma atsigerti. Idealu būtų pakeisti sultis šviežiais vaisiais.

6. Virintą vandenį reikia kelis kartus perpilti iš vienos talpos į kitą, taip jis atgis ir žvalins organizmą.

7. Jei tu mėgsti daryti namines sultis iš daržovių, įdėk pundelį žalių burokų lapų. Juk būtent juose yra vitaminų maksimumas.

8. Minimalizuok kavos, arbatos, alkoholio vartojimą. Teik pirmenybę žolelių arbatai, gerk pieną. Šie gėrimai valo organizmą nuo toksinų, skirtingai nuo kavos ir arbatos. O dantys išsaugos baltumą.

9. Pienas – tai maistas, o ne skystis. Atmink tai, kai panorėsi ko nors užkąsti.

10. Atsižvelk į savo kūno ypatybes, pirkdamas maistą parduotuvėje. Pirk tai, ką galėsi įsisavinti, ir tai, kas suteiks jėgų ir energijos, o ne atims ją.

11. Pakeisk baltus ryžius, cukrų, konservus, saldžius kepinius ruduoju cukrumi, rudaisiais ryžiais, pilnagrūde duona, medumi.

12. Visada kruopščiai kramtyk maistą. Tu nustebsi, kaip mažai reikia, kad pasisotintum. Ir savijauta tik gerės, ir nevirškinimas tau negresia.

13. Padžiuvusi duona sveikesnė, nei šviežia. Ją reikia kruopščiai sukramtyti ir neužgerti.

14. Valgyk mažiau produktų, turinčių krakmolo, ir jokiu būdu jų nemaišyk. Niekada nevalgyk bulvių su duona.

15. Valgymas stresinėje situacijoje sukelia organizmo intoksikaciją.

16. Valgymo metu venk nemalonių pokalbių, o ir išvis geriau pavalgyti tylint.

17. Niekada keliskart nešildyk riebaus maisto, ypač panaudotame aliejuje. Sulig kiekvienu kartu toks maistas tampa vis žalingesnis. Geriau ruošti šviežią maistą, iš jo ir naudos daugiau, ir skonis jo malonesnis.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page