Kai pensijos ėmė nebeužtekti, jie priėmė teisingą sprendimą: būtent taip aš norėčiau sutikti senatvę

Piteris ir Brenda dirbo visą gyvenimą, dviese turėdami beveik 100 metų stažo. Išėjo į pensiją ir pensijų draudimo fondo dėka ėmė gauti neblogus pinigus. Be to, iki pensijos išmokėjo paskolą, paimtą 30-iai metų, pilnai atsiskaitė su visomis skolomis, kas JAV gana retas reiškinys.

Atrodė, pradėk gyventi savo malonumui. Bet ne…

Netikėtai jie suprato, kad jų šeimos lizdas, už kurį bankui atidavė tiek pinigų, jiems jau ne pagal kišenę. Pats išlaikymas nepigus, o dar yra mokestis už žemę ir nekilnojamojo turto mokesčiai, federaliniai ir vietiniai, kurie per metus sudaro apie 4% nuo nekilnojamo turto vertės.

Ką daryti?

Atiduoti didžiąją dalį pinigų už namo išlaikymą?

Iš paskutinių jėgų stengtis vardan ko? Prisiminimų? Statuso?

Brenda ir Piteris priėmė protingiausią sprendimą.

Jie pardavė namą ir nusipirko nedidelį žemės sklypą ant dviejų valstijų ribos. Esmė tame, kad Niujorke labai dideli nuosavybės mokesčiai, todėl sutuoktiniai persikėlė į kaimyninę valstiją.

Nusipirko žemę ir sklype pasistatė nedidelį 2,5×9 m namuką. Šalia pasistatė nedidelį svečių namelį vaikams ir nuomai (tiems, kas norės atvykti pas juos į svečius).

Aplink namą sukasė lysves ir gėlynus, pastatė nedidelį šiltnamį. Brenda susikūrė Instagramą ir ėmė kviesti visus, norinčius pabėgti iš miesto kelioms dienoms, pasikapstyti lysvėse, padirbėti šiltnamyje.

Pasirodė, kad artimiausiuose miestuose tokių norinčių tiesiog neišsemiama gausybė. Daugelis panoro pagyventi nedideliame namelyje gamtoje. Ir svarbiausia, pasikapstyti žemėje. Gavosi tokia mini sodyba.

O dabar apie patį Piterio ir Brendos namą.

Jo gyvenamasis plotas 22 kvadratiniai metrai!

Pasirodė, kad tokio metražo ne tik ne maža, o pilnai pakanka 2 žmonėms. Šiame plote sutilpo pilnavertė virtuvė-svetainė, miegamasis, vonia…

O ko dar reikia 2 žmonėms? Saunos? Biliardinės? Sporto salės?

Meldžiu jūsų!

Visus šiuos patogumus galima gauti mieste, nuvykus produktų.

Pačiame name jų visiškai nereikia. Be to, už patį namą ir sklypą tenka mokėti 8 kartus mažiau, nei už senąjį namą. Be to, visi mokesčiai su kaupu atsiperka nuomininkų pinigais.

Pinigų, gautų pardavus didelį namą mieste, jiems pakako pasistatyti savo mini namą, svečių nano mikro namą, įrengti sklypą.

Likutis buvo padėtas į banką. Procentų, nuomos ir 2 pensijų pilnai pakanka nerūpestingai gyventi, nebijant, kad didžiuliame name gali kažkas sugesti…

Kaip manote, geras variantas?

You cannot copy content of this page