Kaip teisingai išsirinkti granatą: pirkėjų klaidos

Jei jūs norite pasimėgauti iš tiesų skaniu, sultingu ir naudingu granatu, tai reikia pamiršti apie jo pirkimą parduotuvėje. Turkiški granatai bus neskanūs ir greičiausiai su cheminiais priedais. Geriausia pirkti Azerbaidžano ir Uzbekistano granatus.

Pirmiausia įdėmiai apžiūrėkite vaisiaus žievę. Ji turi būti sodrios raudonos spalvos, o ne blyški. Šis faktorius rodo, kad vaisius subrendo natūraliu būdu, t. y. gamtinėmis sąlygomis, o tai reiškia, kad jis bus tikrai skanus.

Dar svarbus žievės stangrumas, todėl ją verta pabandyti. Idealiame granate ji bus tvirtai prigludusi prie sėklų. Jei žievė truputį padžiuvusi, tai nebaisu. O štai jei ant vaisiaus yra drėgnų dėmių, tai rodo jo gedimą.

Antra, reikia apčiuopti jums patikusį granatą. Jis turi būti pakankamai kietas, bet ir nepanašus į medį. Jei vaisius jums atrodo minkštas, tai greičiausiai jį peršaldė ir to pasekoje jis ėmė pūti iš vidaus.

Trečia, jums reikia ypač dėmesingai apžiūrėti granato karūną. Jei žiedlapiai aplink sausi, o viduriukas žalias, geriau vaisiaus atsisakyti. Tai sako apie tai, kad vaisius buvo nuskintas ne laiku, sėklos bus neskanios. Gero skanaus granato karūna turi būti visa sausa.

Vienas svarbiausių idealaus granato rodiklių yra jo svoris. Geras vaisius bus sunkokas. Jei vaisius atrodo lengvas, tai greičiausiai jis išdžiuvo ir jau neturi jokių naudingų savybių.

Ir paskutinis – galima gerai pauostyti vaisių. Tai labai svarbus kriterijus, kadangi brandus ir kokybiškas granatas neturės absoliučiai jokio kvapo. Jei jūs užuodžiate kokį nors aromatą, geriau tokio vaisiaus nepirkti. Greičiausiai jį apdorojo chemija.

You cannot copy content of this page