10 produktų ištirpins šlapimo rūgšties kristalus ir apsaugos nuo podagros, inkstų akmenų, sąnarių skausmų

Mūsų kūnas užprogramuotas šalinti šlapimo rūgštį. Tačiau problema tame, kad jeigu rūgštis gaminama dideliais kiekiais, tai provokuoja sveikatos problemas: inkstų akmenis, sąnarių skausmus, podagrą ir ne tik.

Kai mes reguliariai valgome daug gyvūninių baltymų, mūsų kūnas sukuria medžiagą, vadinamą purinu, ir būtent iš to atsiranda šlapimo rūgšties kristalai.

Blogiausiu atveju mūsų kūnas pereina į hiperglikemiją ir tokiu atveju mes galime nukentėti nuo:

  • metabolinės acidozės
  • odos problemų
  • sąnarių skausmų
  • inkstų ligų ir inkstų akmenų
  • leukemijos
  • diabeto
  • podagros

Laimei, yra produktų, kurie padeda kovoti su šlapimo rūgštimi!

1. Brokoliai ir agurkai.

Šios daržovės padeda sumažinti šlapimo rūgšties gamybą ir kristalų susidarymą. Jie paprastai susidaro aplink mūsų sąnarius, rezultate sukelia skausmus ir sąnario deformaciją.

2. Bananai

Bananas turtingas kalio, kas labai svarbu šlapimo rūgšties lygio mažinimui organizme.

3. Morkos

Jūs galite išvengti šlapimo rūgšties susikaupimo reguliariai vartodami šviežias morkas, o taip pat pagerinti bendrą organizmo sveikatą.

4. Vyšnios

Šios skanios uogos gali normalizuoti šlapimo rūgšties lygį. Kadangi ji turi medžiagos, vadinamos antocianinu. Be to, jos neleidžia formuotis kristalams aplink mūsų sąnarius.

5. Vanduo

Vartodami vandenį jūs ne tik galite sumažinti šlapimo rūgšties lygį, bet ir pašalinti toksinus bei atliekas iš jūsų kūno.

6. Salierai

Dažnai vartodami salierus jūs galite išvengti didelio kiekio komplikacijų, sukeltų šlapimo rūgšties, o taip pat sumažinti jos lygį.

7. Obuoliai

Jūs galite išvalyti savo kūną reguliariai vartodami obuolius. Tai taip pat padeda pašalinti šlapimo rūgšties perteklių.

8. Citrinos

Pašalinti šlapimo rūgštį ir išvengti daugelio sveikatos problemų padės reguliarus citrinų vandens vartojimas. Gerkite citrinų vandenį visada praėjus 30-40 min po valgio.

9. Žalioji arbata

Žalioji arbata mažina podagros išsivystymo riziką, o taip pat kovoja su hiperglikemija. Rekomenduojama gerti 1-2 puodelius žaliosios arbatos kasdien.

10. Šviežias svogūnas

Jūs galite išvengti perteklinės šlapimo rūgšties organizme vartodami šviežių svogūnų salotas, užpiltas tik citrinų sultimis ir nedideliu kiekiu alyvų ar linų sėmenų aliejaus.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page