Kalėdiniai sumuštiniai „Sūrio eglutės“

Patiekalas apskaičiuotas 6 porcijoms
Sūrio užkandžiui:
– krekeriai – 60 g
– kietasis sūris – 350 g
– česnakas – 5 skiltelės
– majonezas – 160 g

Papuošimui:
– petražolės – 75 g
– granatas – 0,5
– migdolų lapeliai– 20 g
Paruošimas žingsnis po žingsnio:
1. Paruošiame visus ingredientus mažų sūrio eglučių gamybai.

2. Kietąjį sūrį smulkiai sutarkuojame. Šiam užkandžiui tiks kietesnio sūrio rūšys. Labai minkštos ir švelnios rūšys netinka, jas bus sunku sutarkuoti, o ir užkandžiui trūks aštrumo.

3. Sutarkuotą sūrį perdedame į nedidelį gilų dubenėlį. Česnako lukštą nulupame ir išspaudžiame, dedame jį į sūrį. Taip pat į dubenėlį dedame majonezą ir permaišome. Šiame užkandyje man labai patinka naudoti putpelių kiaušinių majonezą. Majonezo kiekį galima koreguoti, kadangi su skirtingais sūriais jo gali prireikti šiek tiek daugiau ar mažiau.

4. Ant kiekvieno apvalaus krekerio dedame kalnelį gauto užkandžio ir suteikiame jai konuso formą.

5. Petražoles nuplauname, nusausiname popieriniais rankšluosčiais ir smulkiai kapojame. Šie kapoti žalumynai bus eglučių spygliai.

6. Granatą išskirstyti grūdeliais, šie grūdeliai bus raudoni eglučių žaisliukai.

7. Imame pirmą užkandį ant krekerio, pabarstome jį smulkintomis petražolėmis, susmaigstome migdolų lapelius ir granato sėklas. Gatavas eglutes dedame į lėkštę ir patiekiame ant šventinio stalo.

Iš šio ingredientų kiekio išėjo 6 eglutės. Bet pas mane jos labai didelės, kadangi krekerio diametras 6 cm. Kad eglučių išeitų daugiau, paprasčiausiai naudokite jų pagrindui mažesnio diametro sausainius.

You cannot copy content of this page