Kam mesti į puodą ledo kubelį verdant sultinį

Tokio iš pirmo žvilgsnio nesudėtingo patiekalo kaip sultinys paruošimas reikalauja kai kurių jo ypatybių žinojimo. Tik tokiu atveju galima gauti optimalų gatavo patiekalo skonį ir vaizdą.

Kaip paruošti sultinį: paslaptys ir gudrybės

1. Geras sultinys gaunasi tik iš teisingai paruoštos mėsos. Prieš verdant ją reikia gerai nuplauti nuo kraujo, o geriau išmirkyti 15-20 min. Priešingu atveju sultinys bus drumzlinas.

2. Prieš verdant sultinį, kaulus reikia sukapoti, kad gerai pervirtų.

3. Mėsą reikia užpilti tik šaltu vandeniu. Tada baltymai sultinyje nesuvirs anksčiau laiko ir patiekalas gausis skanus.

4. Pradėti virti sultinį reikia ant stiprios ugnies. Po to, kai vanduo su mėsa užvirs, nuo paviršiaus reikia nuimti putas ir sultinį baigti virti ant silpnos ugnies.

5. Sultinio virimui geriausia rinktis aukštą nedidelio diametro puodą. Labiausiai sultiniui tiks puodas storu dugnu iš nerūdijančio plieno arba emaliuotas.

6. Ruošiant sultinį neverta pilti į jį vandens papildomai, nes tai atsispindės jo skonyje.

7. Riebalus nuo sultinio, kaip ir putas, reikia nuimti. Tai galima padaryti virimo metu arba jau nuo gatavo sultinio. Tiesa, šiuos riebalus galima naudoti ruošiant kitus patiekalus.

8. Padaryti sultinį auksaspalvį ir patrauklų padės daržovės. Perpjauti pusiau morka ir svogūnas, o taip pat petražolės ir saliero šaknis ne tik pagerins sultinio spalvą, bet ir suteiks jam stebuklingo aromato. Tiesa, svogūno galima pilnai nelupti, o morką truputį pakepinti ant sausos keptuvės.

Kam dėti į sultinį ledo
Viena iš virtuvės šefų sultinio ruošimo paslapčių – dėti į jį ledo kubelį. Tai užtikrina temperatūros pokyčius, kurie teigiamai atsispindi gatavame patiekale. Dėti ledo į sultinį reikia iškart po užvirimo, o paskui virti ant silpnos ugnies kaip įprastai.

Esmė tame, kad kai į karštą sultinį patenka šalto ledo kubelis, visos putų ir riebalų dalelės, kurios daro skystį drumzlinu, susijungia. Ledas šiuo atveju veikia kaip magnetas. Tokiu būdu ledas padeda pasiekti sultinio skaidrumo.

Be to, dėdami į sultinį ledo kubelius, darote jį mažiau riebų. Tai labai tiks, jei jūs nemėgstate pernelyg koncentruotų ir sodrių sultinių. O dar ledas neutralizuoja pašalinius kvapus ir skonius, dėl ko gatavas patiekalas gaunasi dar aromatingesnis ir švelnesnis.

You cannot copy content of this page