Kartvelai sako, kad tai skaniausias padažas šašlykams. Ir jie taip sako ne veltui! Jie absoliučiai teisūs!

Šis padažas tiesiog puikus, jis idealus šašlykams ir bet kokiai mėsai.

Padažo paruošimui imu 200 g pomidorų pastos ir dedu ją į tinkamą dubenį. Čia svarbiausia kokybiška pomidorų pasta! Reikia rinktis kokybišką pastą be priedų.

Beriu į pastą 1 valgomąjį šaukštą cukraus.

Toliau pilu 1 arbatinį šaukštelį acto ir 400 ml vanduo.

Aš naudoju vynuogių, bet tiks ir paprastas maistinis.

Paskui imu 2 česnako skilteles ir smulkiai jas supjaustau.

Beriu į česnaką 1 arbatinį šaukštelį druskos ir kruopščiai sutrinu druską su česnaku, taip padažas gaunasi kelis kartus aromatingesnis. Jei nėra grūstuvės, česnaką su druska galima sutrinti peiliu ant pjaustymo lentelės.

Toliau į česnaką beriu 1 arbatinį šaukštelį chmeli-suneli, be jo niekaip, šiame prieskonyje yra ypatingų pagardų, kurie padažui suteikia ypatingą skonį. Ir kad sėkmė būtų garantuota, chmeli-suneli irgi reikia pirkti aukštos kokybės!

Paskui į grūstuvę beriu 1 arbatinį šaukštelį adžikos arba galima rinktis įprastus aštriuosius raudonuosius pipirus. Ir žinoma, šį ingredientą reikia varijuoti pagal savo skonį. Galima dėti daugiau, o galima ir išvis nedėti. Skonio reikalas.

Toliau aš imu 2 pundelius šviežios kalendros, smulkiai ją supjaustau ir dedu į grūstuvę. Ir dar kartą viską kruopščiai sutrinu.

Paskui dedu kvapnų mišinį į padažą ir permaišau. Šiame etape padažas gatavas. Tačiau jei sacebeli padažą ruošiu karštiems šašlykams, dedu dar vieną ingredientą, kuris daro jį dar skanesniu!

Šis ingredientas – vienas nedidelis svogūnas. Supjaustau jį labai smulkiai ir dedu į padažą.

Viską kruopščiai permaišau ir paruošta!

Jei yra laiko, geriau padažą palikti šaldytuve mažiausiai 2 val.

You cannot copy content of this page