Keturių lysvių taisyklė braškių dauginimui ir geram derliui

Iš pradžių apsisprendžiame dėl tinkamo saulėto sklypo pasirinkimo. Ir dalijame jį į 4 dalis. Tai gali būti tiek vienas žemės sklypas, padalintas į 4 lysves, tiek ir 4 skirtingos lysvės, išmėtytos po visą sodą. Sau pasižymime, kada šie 4 ruožai skirti braškių sodinimui. Taigi…

1 metai
Pirmais metais iš anksto paruoštoje pirmojoje lysvėje rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje sodiname daigus. Kitų sklypų mes neliečiame.

2 metai
Pavasarį atliekame planinį mūsų rudeninių daigų apdirbimą. Likusias 3 lysves užsėjame savo nuožiūra. Geriausia augalais-pirmtakais – daržo žalumynais, morkomis, burokėliais. Vasarą braškės, pasodintos pirmoje lysvėje, duos savo pirmąjį derlių. Jis kol kas nebus toks geras, kaip sekančiais metais, tačiau rudenį mes iš krūmų gausime puikius daigus ir persodinsime geriausius ūsus į iš anksto paruoštą antrą lysvę.

4 metai
Praėjo jau 3 metai. Mes turime puikų derlių iš pirmųjų dviejų lysvių ir mažiau gausų iš trečiosios. Nurinkus derlių braškių krūmus iš pirmosios lysvės mes pilnai pašaliname, kadangi sekančiais metais jie jau negalės duoti gero derliaus. Žemę gerai išpurename, papildome durpėmis, mėšlu, kompostu, patręšiame. Rudenį persodiname daigus iš trečiosios lysvės į paskutinę ketvirtą.

5 metai
Į pirmosios lysvės vietą sodiname ankštines kultūras (pavyzdžiui, žirnius) arba avižas. Pasibaigus žydėjimui (paprastai tai vyksta birželio pabaigoje), žemę išpurename ir leidžiame pastovėti iki rugpjūčio pabaigos, laiko, kai mes persodinsime braškių daigus iš ketvirtosios lysvės į pirmąją. Tokiu būdu mes gausime 4 nuolat dirbančias braškių lysves. Iš dviejų kasmet mes gausime puikų derlių. Iš vienos – gerus daigus. O ketvirtas sklypas pas mus bus ruošiamas sodinimui.

You cannot copy content of this page