Kiekvienas katės šeimininkas privalo žinoti šiuos faktus apie jų mąstymą ir įpročius
Daugelis žmonių labai myli kates. Bet už ką gi jas taip myli?
Tikriausiai, šie pūkuoti murkiantys padarėliai įvaldę kažkokią magiją?……
Neseniai mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu išsiaiškino, kad per pastaruosius 60 milijonų metų šunų smegenys žymiai padidėjo, o štai kačių liko tokios pat.
Šiandien šunys naudojami daugeliui dalykų, pvz. žmonių paieškai arba pavojingų medžiagų paieškai, todėl nenuostabu, kad jų smegenys evoliucionavo. Bet iš kitos pusės, kates tiesiog sunkiau išmokyti.
Ir laukinės ir naminės katės sugeba lengvai apgauti savo priešininką arba įvilioti gudrumu grobį. Argi tai ne proto požymis?
Vieno eksperimento metu buvo išsiaiškinta, kad katės sugeba atsiminti apie kokią nors kliūtį jų kelyje vos 10 minučių. Jeigu katė peržengs barjerą priekinėmis kojomis, o paskui sustos, ir jai neleis pajudėti iš vietos 10 minučių, ji pamirš, kad jai dar reikia peržengti kliūtį užpakalinėmis kojomis.
Vizualinė kačių atmintis kur kas blogesnė už „raumenų“ atmintį, todėl, jei jūs nukreipsite katės dėmesį nuo kokio nors užsiėmimo, jinai pamirš, ką ji veikė prieš porą sekundžių.
Per laiką, praėjusį nuo kačių prijaukinimo, katės išmoko skleisti vieną labai bjaurų, ausį rėžiantį garsą. Jo pagalba jos gali priversti šeimininką pamaitinti jas arba padaryti tai, ko joms būtinai reikia. Tokiu būdu jos bendrauja su žmonėmis.
Šunys pasemia vandenį visu liežuvio paviršiumi, o katės paliečia vandenį liežuvio galiuku ir įtraukia susidarantį vandens stulpelį, stipriai suspausdamos žandikaulį. Tokiu būdu gerdamos, katininių šeimos atstovės gali per minutę išgerti beveik trisdešimt mililitrų skysčio.
Jeigu katė medžioja graužikus, ji lengvai gali užsikrėsti Toxoplasma gondii mikroorganizmu. Kai jis patenka į žmogaus organizmą, iššaukia toksoplazmozę – susirgimą, veikiantį savijautą ir elgesį.
Tuo pačiu žmogus jaučia didelį nerimą ir sulėtintą reakciją, o jeigu imuniteto lygis sumažėjęs, tai šis susirgimas išvis gali tapti mirtinu.
Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.