O jūs žinote, kodėl kačių liežuvis šiurkštus?
Papasakosime jums, koam šitiems pūkų kamuoliukas reikalingas šiurkštus liežuvėlis.
Jūs tikriausiai turite namie katytę. Netgi jei jos ir neturite, jūs tikrai bent kartą žaidėte su ja. Ji gali apdovanoti jus dėmesiu ir švelnumu, besisukiodama aplink jus, murkdama ir laižydama jums rankas. Tada jūs galite pajausti, kad gyvųnėlio liežuvėlis šiurkštus. Bet kodėl?
Į šį klausimą atsakyti labai paprasta. Pagrindinė priežastis, kam katytei reikalingas būtent toks liežuvėlis, yra galimybė lakti skystį. Katytės negali paimti į rankas stiklinės, kaip tai darom mes, todėl ant liežuvio jos turi tam tikrus iškilumus, padedančius joms „semti“ skystį – pieną ar vandenį- iš dubenėlio.
Bet yra ir dar viena priežastis. Toks liežuvio paviršius joms reikalingas, kad nesusižeistų jo, valgydamos, nes šiurkštumas jas nuo to apsaugo. Juk katės – plėšrūnės, ir, pagavusios pelę, jos nesiterlioja su grobiu, o suryja jį su visais kaulais iki paskutinio gabalėlio.
Ir pagaliau trečioji priežastis. Susijusi jinai šiuo atveju jau su higiena. Katės – labai švarūs gyvūnėliai, jos nuolat save nulaižo (nusiprausia). Be to, šis įprotis joms atiteko iš „vyresniųjų brolių“: pumų, lūšių, tigrų ir kitų plėšriųjų katininių, kurie nulaižo savo kvapą prieš medžioklę, kad grobis nesuuostų jų anksčiau laiko. Gumbeliai, šiuo atveju, vaidina labai svarbų vaidmenį, padėdami labai kruopščiai nuvalyti kailį.
Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.