Kodėl katė gali netikėtai čiupti nagais ranką, kai jūs norite ją paglostyti

Katės, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ir veislės, būna nenuspėjamos. Kartais jūs glostote augintinį, jis murkia, viskas gerai…Tačiau staiga į šeimininko ar šeimos nario ranką sminga nagai. Kodėl taip nutinka? Priežastys būna įvairios.

Dažniausiai taip daro blogai socializuotos katės. Jos nesupranta, kaip išreikšti savo emocijas, todėl daro tai nasrais. Susidoroti su problema padės tik kantrybė, o taip pat sistemingas auklėjimas. Žinoma, susidoroti, jei katei jau keli metai, bus sunku. Tačiau nieko nėra neįmanomo.

Antra, taip gali daryti katės, kurios nepasitiki glostytoju. Galbūt jūs pasiėmėte ją namo visai neseniai. Arba pati katė mažai pažįsta žmogų, norintį su ja pažaisti. Tada nieko keisto. Teks siekti augintinio pasitikėjimo žaidimais ir skanėstais.

Galiausiai, krimstelėti ar įdrėksti ranką gali pavargęs ar mieguistas katinas. Katė gali paprasčiausiai nesuvokti, kas vyksta, jei jūs ėmėte ją glostyti miegančią. O pavargę gyvūnai įbrėžimų ir lengvų įkandimų pagalba parodo, kad nori pabūti vieni.

Blogiausia situacija – įkandimai iš skausmo. Galbūt augintinis kenčia nuo kokios nors ligos, kurios jūs nepastebėjote ir prisilietimai pažadino skausmo sindromą. Jei kitos galimos agresyvaus elgesio priežastys neaktualios, geriau parodyti gyvūną gydytojui.

You cannot copy content of this page