Laiškas-vaiko kreipimasis į tėvus

Prašau, perskaitykite, jei turite vaikų!

Negadinkite manęs. Aš puikiai žinau, kad neturiu gauti visko, ko prašau. Tiesiog aš jus tikrinu. Nebijokite rodyti man griežtumo.

Man tai tinka. Tai leidžia man žinoti saiką ir vietą. Netaikykite man jėgos. Kitaip tai išmokys mane galvoti, kad jėga – tai viskas, kas turi reikšmę. Nežadėkite beverčių pažadų. Tai sumažins pasitikėjimą jumis. Nepasiduokite mano provokacijoms,kai aš sakau ir darau dalykus, kurie jus liūdina. Kitaip aš vėl pasistengsiu pasiekti tokią „pergalę“.

Nenusiminkite, jei aš sakau, kad jūsų nemyliu. Paprasčiausiai aš noriu, kad jūs pasigailėtumėte dėl to, ką padarėte man. Neverskite manęs jaustis mažyliu. Aš kompensuosiu tai tuo, kad elgsiuosi lyg būčiau „Visatos centras“. Nedarykite dėl manęs ir už mane to, ką aš galiu padaryti pats.

Jei tai nutiks, aš pareikalausiu, kad jūs aptarnautumėte mane visada. Nekreipkite dėmesio į nevykusias mano išdaigas. Ypatingas jūsų dėmesys padės jas užtvirtinti. Nedarykite man pastabų prie kitų žmonių. Į pastabas aš reaguosiu tik vienas, be pašalinių.

Nebandykite manęs pamokyti konfliktinėje situacijoje. Aš vis tiek nieko neišgirsiu, o jei išgirsiu, tai nereaguosiu. Pasikalbėkite su manimi tada, kai jūsų pyktis užleis vietą sveikam protui. Nebandykite manęs visą laiką pamokyti.

Jūs nustebtumėte sužinoję, kaip gerai aš žinau, kas yra „gerai“ ir kas „blogai“. Neverskite manęs galvoti, kad mano padarytos klaidos yra nusikaltimas. Aš turiu išmokti daryti klaidas, tuo pačiu negalvodamas, kad aš nieko nesugebu.

Nesikabinėkite prie manęs ir neburbėkite. Kitaip man teks apsimesti kurčiu, kad kažkaip apsiginčiau. Nereikalaukite iš manęs pasiaiškinimų dėl mano blogo elgesio.

Aš tikrai negalėsiu iškart jo paaiškinti. Pabandysiu pats sau ir jums paaiškinti savo elgesį, tačiau tam reikia laiko. Nepamirškite, kad aš vystausi, o tai reiškia – eksperimentuoju.

Tokiu būdu aš mokausi. Prašau, susitaikykite su tuo. Nesaugokite manęs nuo mano poelgių pasekmių. Man reikia mokytis iš savo patirties. Nenumokite ranka, jei aš jums užduodu klausimus. Kitaip galite pastebėti, kad aš nustojau klausinėti ir ieškau reikalingos informacijos ten, kur ją siūlo.

Nemanykite, kad atsiprašyti manęs – žemiau jūsų orumo. Garbingas jūsų atsiprašymas ir savo klaidų pripažinimas sukels šiltus mano jausmus jums. Niekada netvirtinkite, kad jūs tobuli ir be nuodėmės. Nesijaudinkite dėl to, kad kartu mes praleidžiame labai mažai laiko.

Reikia pasirūpinti tuo, kaip mes su jumis jį leidžiame. Neleiskite mano baimės kelti jums nerimą. Kitaip aš tikrai išsigąsiu. Demonstruokite man jūsų vyriškumą ir drąsą.

Nepamirškite, kad man reikia jūsų supratimo ir palaikymo. Elkitės su manimi taip, kaip elgiatės su savo draugais.

Aš irgi noriu būti geriausiu jūsų draugu. Nepamirškite, geros jūsų mintys ir šilti palinkėjimai, kuriuos jūs dovanojate man, grįš jums šimteriopai.

Atminkite, kad jūs turite didžiausią stebuklą pasaulyje. Tas stebuklas aš – JŪSŲ VAIKAS!

You cannot copy content of this page