Mokslininkai atrado kirminus, ėdančius plastiką. Ir tai puikios naujienos mūsų planetai

Kas minutę pasaulyje yra sunaudojama 2 mln. plastikinių pakuočių. Plastiko kalnus, susikaupusius per visus metus, net sunku įsivaizduoti. Tačiau padėtį galima išgelbėti vienos kirmėlės pagalba. Šis netikėtas atradimas pastūmėjo mokslininkus atlikti tyrimus, ir rezultatai pasirodė teigiami.

Mes supažindinsime jus su mažu, bet galingu kirminu, kuris gali tapti herojumi ir išvalyti mūsų planetą nuo plastikinių atliekų.

Šis kirminas iš tiesų yra vikšras, vadinamas vaškiniu kirminu.
Tai, kad šis vikšras gali virškinti plastiką, buvo pastebėta atsitiktinai. Profesorė Federika Bertokini (Federica Bertocchini), bitininkė, įdėjo vaškinius kirminus į plastikinį maišelį, o kiek vėliau pastebėjo jame daugybę skylių. Kartu su kitais mokslininkais – Paolo Bombelli ir Christopher J. Howe – ji organizavo tyrimą, paremtą incidentu su plastikiniu maišeliu, naudodama 100 kirmėlių.

Jie įdėjo kirmėles į plastikinius maišelius ir po 40 min juose ėmė atsirasti skylės. Po 12 val plastiko masė sumažėjo 92 mg. Be to, paaiškėjo, kad kirmėlės iš tiesų ardo cheminius plastiko junginius, o ne šiaip jį ėda.


Mokslininkai mano, kad paslaptis slypi kirmėlių fermente, kuris padeda joms virškinti plastiką. Be to, jos seniai minta vašku, kuris yra „natūralus plastikas“.

Po to, kai tyrinėtojai supras, kaip naudoti fermentą ir kaip vyksta šios kirmėlės virškinimo procesas, jie bus per žingsnį arčiau plastikinių šiukšlių problemos sprendimo.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page