Mokslininkai išsiaiškino, kaip šunys atskiria blogus žmones

Dažnai nutinka, kad šuns šeimininkas negali paaiškinti, kodėl, pamatę kai kuriuos žmones, jų augintiniai tampa ypač sargūs. Kai kas teikia skubotas išvadas, kad galbūt gyvūnas truputį kaprizingas. Mokslas įrodo, kad šunys taip elgiasi todėl, kad jie geba atpažinti „blogus“ žmones.

Įrodyta, kad šunys yra jautrūs gyvūnai, gebantys atskirti įniršusį žmogų nuo atsipalaidavusio, silpno.

Tyrinėtojai nutarė pasigilinti į tą aspektą, dėl kurio daugiau ar mažiau buvome įsitikinę. Šunys turi šeštą jausmą. Ypač stipriai jis pasireiškia santykiuose su žmonėmis. Jeigu gyvūnų bendravimo aktyvumas priklauso nuo žmonių, su kuriais jie palaiko ryšį, tam turi būti paaiškinimas.

Kad įsitikintume, jog šunys gali atpažinti „blogą“ žmogų, buvo atliktas šis bandymas.

Mokslininkai šunims sudarė dvi situacijas. Jose dalyvavo šuns šeimininkas ir du darbuotojai. Pirmojoje situacijoje šeimininkas iš visų jėgų stengėsi atidaryti konteinerį su maistu. Jis paprašė pagalbos vieno darbuotojo, o antrasis tuo metu buvo neaktyvus. Kai atidarė konteinerį, šuo priėmė maistą iš abiejų darbuotojų.

Antroje situacijoje vienas iš darbuotojų atsisakė šeimininkui padėti atidaryti konteinerį, o antrasis nieko neveikė. Šuo priėmė maistą tik iš antrojo ir vengė prieiti prie žmogaus, kuris nepadėjo šeimininkui.

Tokį pat požiūrį į žmones parodė visi šunys, dalyvavę eksperimente. Tyrimų rezultatai buvo paskelbti mokslinėje santraukoje Neuroscience&BiobehavioralReviews.

Mokslininkai priėjo prie išvados, kad šunys apie žmones sprendžia iš to, kaip šie elgiasi su kitais žmonėmis.

Jeigu jūsų šuo urzgia ir nenori, kad jį paglostytų kas nors iš jūsų aplinkinių, vadinasi, praeityje pasitaikė atvejų, kai tie žmonės, šunų nuomone, su jumis elgėsi „blogai“. Nepamirškite, kad šunys turi puikią atmintį.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page