Mokytojas iš Afrikos kaimo gavo 1 milijoną dolerių už „Geriausio pasaulio mokytojo“ vardą

Apdovanojimo ceremonija vyko Dubajuje, o nugalėtoją paskelbė aktorius Hju Džekmanas.

Verslininkas Sani Vapkej 2015 m įkūrė labdaringą fondą, kuris tapo Global Teacher Prize konkurso premijos sponsorius. 1 mln dolerių vertės premiją įteiks geriausiam pasaulio mokytojui.

2019 m šį garbingą vardą ir premiją gavo fizikos ir matematikos mokytojas, pranciškonų vienuolis Piteris Tabiči iš Kenijos. Apdovanojimo ceremonija vyko Dubajuje, o nugalėtoją paskelbė aktorius Hju Džekmanas.

Dalyvavimui konkurse atėjo daugiau nei 10000 paraiškų iš 179 pasaulio šalių. Į finalą pateko Indija, Australija, JAV, Kenija, Nyderlandai, Brazilija, Japonija, Argentina, Didžioji Britanija ir Gruzija.

Nuostabu, kad laimėjo nedidelis kaimelis iš Afrikos gilumos. Šioje mokykloje nėra net paties būtiniausio, bet mokytojas Piteris Tabiči atiduoda visą širdį savo mokiniams. Šios vargingos mokyklos mokiniai laimi tarptautiniuose mokslo konkursuose.

Šioje mokykloje 1 mokytojas 58 vaikams, 1 kompiuteris ir nėra net mokyklinio autobuso. Kiekvieną dieną vaikai pėsčiomis eina kelis kilometrus, kad ateitų į pamokas. Net lietaus sezonu.

Anksčiau Piteris Tabiči dirbo privačioje mokykloje , o paskui tapo pranciškonų vienuoliu ir išėjo iš darbo. Jis nusprendė nešti žinias vaikams, kuriems reikia pagalbos ir atėjo į pačią vargingiausią mokyklą.

Jis visą save atiduoda darbui, motyvuoja vaikus, įkvepia. Jis moko vaikus pažvelgti į dalykus iš įvairių pusių, moko vaikus rasti savo hobį, mėgstamus dalykus. Šioje mokykloje daugybė projektų, juos organizavo ir įgyvendino moksleiviai.

Mokytojas išmokė vaikus būti aktyviais, kūrybingais ir savarankiškais. Jis įkūrė mokykloje kelis mokslinius ir kūrybinius klubus. Mokytojas įkūrė „Taikos klubą“, į kurį įstojo skirtingų tautų ir tikėjimų vaikai, o mokytojas pasakoja jiems apie toleranciją ir kantrybę.

Piteris Tabiči labai džiaugiasi šia premija. Jis susiruošė nupirkti mokyklai kompiuterius, įrengti mokslinę laboratoriją ir padės realizuoti mokslinius savo mokinių projektus. Jis tikras mokytojas. Tai ne jo darbas – tai pašaukimas!

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page