Moteris papasakojo, ką išgyveno ir išjautė, pagimdžiusi mergaitę su albinizmu
Teilor Diunavent, jauna 25 metų mergina iš JAV ne taip seniai nusprendė papasakoti savo istoriją vieno iš populiarių Amerikos tinklapių bendravimui naudotojams.
Kažkuria prasme Teilor yra unikalios patirties turėtoja: jos mažai dukrelei Noralin įgimtas susirgimas, vadinamas albinizmu. Tiksliau, tai net ne susirgimas, o tam tikras nukrypimas nuo normos, genetinė mutacija, neturinti fatališkų pasekmių organizmui.
Dėl visiško melanino – svarbaus pigmento, kuris „nudažo“ mūsų akis, plaukus ir odą – nebuvimo pas mergaitę ji atrodo visiškai kitaip nei visi kiti vaikai.
Moteris teigė, kad antrasis jos nėštumas (Diunaventų šeimoje jau yra vienas vaikas, gimęs prieš 5 metus), buvo sunkesnis už pirmąjį,tačiau bendrai viskas vyko normaliai. Gimdymas prasidėjo dviem savaitėmis anksčiau, nei buvo tikėtasi, tačiau ir tai netapo didele problema, kadangi jis praėjo normaliai. Tik štai kai mama pamatė naujagimę, ji nesusilaikiusi suriko: mažylės plaukai buvo lyg žili!
Pirma jos reakcija į mergaitės albinosės gimimą buvo šokas. Paskui – įtūžis. Kodėl tai nutiko būtent mano vaikui, sielojosi moteris. Ji buvo perpildyta bejėgiško įsiūčio.
Tačiau kai mažylę išrašė ir ji su mama parvažiavo namo, jų vyresnysis vaikas labai šiltai priėmė sesutę, pasakęs, kad ji panaši į stebuklingą fėją iš filmukų.
Tačiau pasislėpti nuo nesuskaičiuojamos daugybės giminaičių, draugų ir kaimynų Teilor nepavyko: visi jie ieškojo dingsties ateiti į jos namus, kad pamatytų vaiką-albinosą.
Naujiena, kad gimė mergaitė „ne kaip visi“, labai greitai tapo apskrities įžymybe. Dabar gatvėje, parduotuvėje, ligoninėje ir metro visi žiūrėjo į moterį ir jos vaiką, kaip į kokį stebuklą. Tai labai skaudino ir siutino Teilor. Ji labai pergyveno, kad jos mažylė, kai paaugs ir supras, kad ji – ypatinga, ims savęs nekęsti ir smarkiai kompleksuoti.
Vyras, matydamas, kad žmona labai nervinasi, nusprendė su ja nueiti pas gydytoją genetiką. Šis pasakė, kad jų atvejis – visiškai ne išimtis iš taisyklių ir albinizme nėra nieko tokio baisaus: šimtai vaikų pasaulyje gimsta tokiais ir tai netrukdo jiems gyventi visuomenėje.
Tai anomalija ir genetinis sutrikimas, bet jis ne fatališkas, nekenkia sveikatai ir absoliučiai nieko neįtakoja, išskyrus išorę. Svarbiausia – saugoti mergaitės odą nuo per didelio kiekio saulės spindulių, štai ir visos rekomendacijos.
Aplankius daktarą Teilor lyg akmuo nuo pečių nusirito. Dabar ji tiki, kad jos vaikas – tik truputį ypatingas ir ne daugiau. Moteris įsitikinusi, kad viskas bus gerai ir mažylė išaugs sveiku ir laimingu vaiku.
Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.