Norite padovanoti rožių puokštei antrą gyvenimą? Išmokite įšaknyti rožes natūralių trąšų pagalba!

Net jei jūs ne profesionalus gėlininkas ar sodininkas, jūs galite savarankiškai įšaknyti ir išauginti gražią rožę.
Rekomenduojame jums pabandyti įšaknyti rožes.

Aštraus peilio pagalba nupjaukite viršutinę rožės dalį tokiu būdu, kad liktų apie 25 cm kotas. Padenkite vašku viršutinį koto pjūvį. Kad atnaujintumėte kotą, pašalinkite nuo jo visus lapus ir truputį nupjaukite apatinį pjūvį.

Po to kotus reikia apdirbti vienu iš žemiau aprašytų būdų. Bus visai logiška, jei jūs išbandysite visus rožių įšaknijimo būdus su skirtingais kotais. Tokiu būdu jūs galėsite nustatyti, koks būtent būdas tinka jums.

Pirmas būdas
Paruoškite mielinį tirpalą (100 mg mielių 10 litrų vandens). Patalpinkite kotus maždaug trečdaliu į šį tirpalą 24 valandoms. Praėjus šiam laikui, nuplaukite kotus šiltu vandeniu ir patalpinkite juos į talpą su vandeniu, tokiu būdu, kad vanduo siektų koto vidurį. Pagal įsišaknijimo lygį reguliariai papildykite vandeniu, kad jis būtų visada tame pačiame lygmenyje.

Antras būdas
1 litre vandens reikia ištirpinti 1 arbatinį šaukštelį medaus. Į tirpalą įmerkite kotus trečdaliu ir palikite juos 12 valandų medaus tirpale. Po to išimkite rožes ir įdėkite jas į talpą su vandeniu , kad rožės būtų vandenyje iki pusės.

Po to, kai rožė išleis pakankamai dideles šaknis, laikydamiesi visų augalo sodinimo taisyklių pasodinkite rožes į tam tikslui paruoštą vazoną su gėlių gruntu.

Jūsų rožė būtinai pražys!

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page