O jūs žinote, kaip erelio patelė ieško tėvo savo būsimiems ereliukams? Tiesiog stulbinanti istorija!
Ereliai – labai protingi ir rūpestingi tėvai.
Pasiruošimą palikuonių atsiradimui jie pradeda dar tuoktuvių periodo metu. Būsima motina ima į snapą šakelę ir kyla aukštai į dangų. Potencialūs tėvai suka ratus aplink ją, laukdami ritualo pradžios. Ir štai galiausiai patelė meta šakelę žemyn.
Greičiausias ir sėkmingiausias erelis pačiumpa ją ir tiesiog ore perduoda patelei. Tai tęsiasi tol, kol ji neįsitikina jo vikrumu ir žaibiška reakcija. Po to puikieji paukščiai poruojasi ir pradeda šeimyninį gyvenimą. Pora įsikuria ant aukštos uolos ir suka lizdą iš labai kietų vytelių.
Kai karkaso statyba baigta, ereliai išpeša plunksnas ir pūkus nuo savo kūnų ir jais iškloja lizdą. Dabar patelė gali dėti kiaušinius ir perėti paukščiukus. Maži ereliukai ateina į pasaulį nuogučiai ir silpni. Rūpestingi tėvai šildo juos savo kūnais, atneša maisto ir vandens.
Po to, kai mažyliai apsiplunksnuoja, ateina mokymosi etapas. Tėtė-erelis tupia ant lizdo krašto ir plaka sparnais tol, kol neišmuša iš jo visų pūkų ir neatima komforto iš paukščiukų. Mama-erelė irgi negaišta laiko. Ji sugauna žuvį, įsitaiso ereliukų matymo lauke ir lėtai lesa skanų grobį.
Iš pradžių mažyliai nesupranta: „Kodėl mūsų gerieji tėvai taip keistai elgiasi?“Paskui alkio jausmas ir šaltis paleidžia savisaugos instinktus – paukščiukai išlipa iš kieto lizdo. Nepatyrusiems mažiukams nelengva. Jie nežino, ką daryti toliau ir ima šliaužti iki skardžio krašto.
Erelis įdėmiai seka juos aštriu žvilgsniu, kad nepraleistų momento, kada pats greičiausias tyrinėtojas kris žemyn. Tada jis veržliai puola paskui jį ir gaudo jį savo nugara taip pat, kaip gaudė šakelę konkursinėje atrankoje.
Tokie skrydžiai tęsis tol, kol ereliukai neišties vėjyje sparnelių, nepateks į oro srovę ir neatliks savo pirmojo skrydžio. Dabar tėvai gali būti ramūs – jų mažyliams jau nebegresia pavojus.
Sekantis etapas bus išmokyti paukščiukus susimedžioti maisto. Įdomu, kad erelių šeimoje retai gimsta daugiau 2 ereliukų ir nė vienas jų neužsimuša.
Šiuolaikiniams tėvams bus naudingas šis teisingo laisvų ir konkurencingų asmenybių auklėjimo pavyzdys. Labiausiai paplitusi rūpestingų tėčių ir mamų klaida kaip tik ir slypi tame, kad jie pastoviai atitolina momentą, kai vaikas turi atsidurti už komforto ribų ir pradėti savarankišką gyvenimą.
Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.