Originalus sodinukų auginimo būdas. Nėra nei purvo, nei laistymo rūpesčių!

Imate plastikinį butelį. Tik būtinai skaidrų (ne žydrą, ne žalsvą), perpjaunate išilgai pusiau (per ilgį). Ant puselės dedate 6-8 sluoksnius tualetinio popieriaus.

Po to iš viršaus jį reikia gerai sudrėkinti, bet kad nebūtų vandens (pavertus nereikalingas nutekės, popierius niekur nesidės). Iš viršaus dedate sėklas lyg sėtumėte. Šaukšteliu truputį prispauskite, kad glaudžiai liestųsi. Iš viršaus ant butelio dedate paprastą celofaninį maišelį ir užrišate galą. Pas jus turi išeiti savotiškas šiltnamis. Ir viskas.

Tokioje būklėje jos gali būti ir dvi, ir tris savaites (kiek jums reikia). Lapai išaugs tik du ir viskas, bet šaknis vystysis sustiprintai. Laistyti nereikia, kondensatas pastoviai grįš į seną vietą. Kai reikia persodinkite į žemę.

Labai gerai tokiu būdu daiginti petunijos, žemuogės sėklas,kurias sunku išauginti. Bet aš pasodinau viską. Pasodinau net kopūstus, kurie įprastu būdu išsitempia.

Daigai, pasodinti tokiu būdu, aplenkia tuos, kuriuos sodiname įprastai, kadangi pas juos jau didelės šaknys, kurios vos tik užsikabinusios ima leisti lapiją. O paprasti daigai iš pradžių sustiprintai leidžia šaknis, o paskui visa kita.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page