Panna cotta su vyšniomis. Gaivus vasariškas desertas

Panna cotta – švelnus italų virtuvės desertas. Jis gaminamas pieno ir grietinėlės pagrindu. Kad gautume teisingą skonį ir konsistenciją, būtina tiksliai laikytis nurodytų visų produktų proporcijų.

Švelnų, saikingai saldų grietinėlės skonį papildome antru žele sluoksniu iš rūgštokų vyšnių. Be to, kad dvisluoksnis desertas yra labai ryškios vasariškos išvaizdos, jis pasižymi subalansuotu skoniu.

Ingredientai:
– vyšnios 150 g
– 33% riebumo grietinėlė 200 ml
– pienas 100 ml
– cukrus 100 g
– želatina 25 g
– vanduo 150 g

1. Paruoškite produktus deserto gamybai. Vyšnias iš anksto atitirpinkite kambario temperatūroje.

2. Sausą želatiną suberkite į gilią lėkštę, užpilkite 50 ml šalto vandens, permaišykite, palikite 10 minučių, kad želatina išbrinktų.

3. Pieną sumaišykite su grietinėle nedideliame prikaistuvyje, dėkite ant ugnies. Pieno ir grietinėlės mišinį pakaitinkite neužvirindami.

4. Berkite 50 g cukraus, kruopščiai permaišykite, kol pilnai ištirps. Skystį ataušinkite.

5. Išbrinkusią želatiną truputį pakaitinkite mikrobangų krosnelėje, kad ji suskystėtų. Pusę želatinos pilkite į pieno/grietinėlės masę, permaišykite.

6. Išpilstykite į nedidelius indelius, užpildydami iki pusės. Į vidų dėkite po kelias vyšnias. Dėkite į šaldytuvą maždaug 2 valandoms, kol pilnai sustings.

7. Per tą laiką vyšnias dėkite į nedidelį puodą, užpilkite 100 ml vandens, berkite 50 g cukraus. Dėkite ant ugnies, mišinį užvirinkite, nuimkite nuo ugnies, samčiu pašalinkite visas putas nuo paviršiaus.

8. Vyšnių masę ataušinkite, pilkite į ją antrą porciją želatinos, permaišykite.

9. Išimkite indelius iš šaldytuvo, ant sustingusio pieniško sluoksnio pilkite vyšnių masę.

10. Indelius vėl dėkite į šaldytuvą 1,5-2 valandoms, kol pilnai sustings viršutinis sluoksnis.

Desertas paruoštas patiekimui. Gero apetito!

You cannot copy content of this page