Neįtikėtinai skanus ir aromatingas varškės pyragas su burnoje tirpstančiais pabarstais patiks suaugusiems ir vaikams

Pagal pageidavimą į įdarą galima dėti cukatas, razinas ar kitus džiovintus vaisius. Receptui geriausia naudoti saikingai drėgną 5-9% riebumo varškę. Pyragas gana paprastas ir biudžetinis, visus būtinus ingredientus bet kuri šeimininkė ras savo šaldytuve.

Ingredientai:
– pienas 250 ml
– cukrus 100 g
– sausos mielės 1 valgomasis šaukštas
– kiaušinis 1 vnt
– druska 0,25 arbatinio šaukštelio
– miltai 500 g
– sviestas 60 g
– vidutinio riebumo varškė 400 g
– cukrus įdarui 100 g
– kiaušinio baltymas 1 vnt
– vanilinas 1 žiupsnis
– miltai pabarstams 2 valgomieji šaukštai
– cukrus pabarstams 2 valgomieji šaukštai
– sviestas pabarstams 40 g
– kiaušinio trynys sutepimui 1 vnt

1. Tešlos paruošimui giliame dubenyje sumaišykite šiltą pieną, 100 g cukraus, sausas mieles, druską ir kiaušinį.
Kruopščiai permaišykite ingredientus šluotele iki vienalytės konsistencijos. Dėkite į gautą mišinį pusę sijotų kvietinių miltų ir suminkštėjusį sviestą. Kruopščiai permaišykite ingredientus. Paskui įmaišykite likusius miltus.

Užmaišykite minkštą elastingą tešlą. Uždenkite tešlą maistine plėvele ar sausu rankšluosčiu, palikite pastovėti šiltoje vietoje valandą.


Per tą laiką tešla pakils ir padidės kelis kartus.

2. Kol tešla kyla, paruoškite įdarą. Giliame inde sumaišykite varškę, cukrų ir 1 baltymą.


Blenderiu suplakite ingredientus į vienalytę tirštą masę. Kad įdaras gautųsi aromatingesnis, galima įberti žiupsnį vanilino.

3. Pabarstams sumaišykite cukrų, kvietinius miltus ir šaltą sviestą, kol gausite vienalyčius smulkius trupinius.

4. Dabar teliko suformuoti pyragą. Gatavą tešlą dar kartą permaišykite, padalinkite į 2 dalis. Iš kiekvienos dalies suformuokite mazgą. Kiekvieną ruošinį supjaustykite į 8 dalis. Iš kiekvieno tešlos gabalėlio suformuokite rutulį. Uždenkite ruošinius maistine plėvele ar sausu rankšluosčiu, palikite pastovėti 15 min.

5. Paskui kiekvieną rutuliuką iškočiokite į 15 cm diametro paplotį. Aštriu peiliu įpjaukite iki papločio vidurio. Aplink įpjovą išdėliokite 1 valgomąjį šaukštą įdaro, ant jo berkite pabarstus.

6. Suvyniokite įdarą į tešlą spirale, formuodami vamzdelius kaip foto.

7. Tokiu būdu suformuokite 15 ruošinių. Dėkite juos ratu į skardą ar kepimo formą. Kepimo formą iš anksto sutepkite sviestu ar užtieskite kepimo popieriumi. Iš paskutinio ruošinio suformuokite kamuoliuką su įdaru viduje. Dėkite jį į būsimo pyrago centrą. Nedideliame inde sumaišykite trynį ir valgomąjį šaukštą pieno. Sutepkite pyragą gautu mišiniu, naudodami kulinarinį teptuką. Papuoškite pyragą likusiais pabarstais.

8. Pašaukite kepinį į įkaitintą iki 180 laipsnių orkaitę 30-35 min. Gatavą pyragą ataušinkite iki kambario temperatūros ant grotelių ir patiekite su arbata ar kava.

You cannot copy content of this page