Prašau sūnaus išsiskirti ir grįžti namo

Mano vardas Teresė. Turiu jau suaugusį sūnų. Jis jau seniai savarankiškas ir pats save išlaiko.

Mano Regimantas jau 12 metų gyvena Vilniuje. Sūnus labai gerai mokėsi mokykloje ir sugebėjo įstoti į prestižinį sostinės universitetą.

Baigęs studijas jis įsidarbino vienoje didelėje kompanijoje.

Po 5 metų mano sūnus ėmė kilti karjeros laiptais. Vaikinui iš nedidelio miestelio – tai jau didelė sėkmė.

Aš normaliai uždirbu, tačiau man buvo labai malonu, kad sūnus manęs nepamiršta ir kiekvieną mėnesį atsiunčia pinigų. O dar sūnus 3 kartus buvo nupirkęs keliones į įvairius užsienio kurortus. Aš ten tiesiog pasakiškai pailsėjau! Sūnus netgi spėjo nusipirkti butą ir išmokėti visą paskolą.

O štai prieš 3 metus mano Regimantas vedė. Iš pradžių aš labai apsidžiaugiau. Tačiau mano džiaugsmas nebuvo ilgas. Ir štai kodėl.
Firmos, kurioje dirba mano sūnus, savininkas turi du vaikus – sūnų ir dukrą.

Sūnui 18 metų. Jis geria ir pastoviai vaikšto po naktinius klubus. Daugiau niekas jo nedomina. Tačiau ir sesuo ne ką toliau pažengė už brolį. Milana kvaila ir gyvenime neturi išvis jokio tikslo. Į universitetą įstojo tik todėl, kad kitaip tėtis būtų nebedavęs pinigų. Milanos mama irgi niekada niekur nedirbo.

Tai po universiteto baigimo Viktoras Dainys ir įdarbino dukrą savo firmoje, kad ji praktikoje įgytų patirties.
O mokyti ją turėjo mano sūnus ir dar viena darbuotoja.

Tik kaip galima ko nors išmokyti kvailą ir tingų žmogų? Tačiau Milana buvo labai graži ir prisižiūrinti mergina. Galbūt todėl mano sūnus ją vedė?

Man atrodo, Regimantas vedė Milaną tik tam, kad greičiau padarytų karjerą. Po to, kai Regimantas vedė jo dukrą, ponas Dainys paaukštino mano sūnų. Džiaugčiausi, tačiau sūnus po to labai pasikeitė.

Regimantas pradėjo man skambinti vos kartą per mėnesį. O juk anksčiau skambindavo kiekvieną savaitę.

Viktoras jauniesiems padovanojo gerą butą su šiuolaikišku interjeru. Dukrai dar ir naują mašiną vestuvių proga. Mano sūnaus irgi nenuskriaudė: ir jam įteikė automobilio raktelius, tik yra vienas „bet“ – mašina priklauso ne sūnui, o firmai.

O štai prieš metus sūnus vėl ėmė dažnai man skambinti. O paskui net atvažiavo į svečius. Kai jis atvažiavo, aš jo iškart nė nepažinau. Regimantas labai pasikeitė: sulyso ir buvo labai liūdnas.

Pamaitinau sūnų ir mes atvirai pasikalbėjome. Pasirodo, viskas dėl Milanos. Tiksliau, dėl to, kaip ji elgėsi. Pasirodo, Milana jau seniai nebedirba tėvo firmoje.

O kam jai, tokiai jaunai ir gražiai, išvis dirbti? Vyras aprūpina. Ir ir tėvas mylimai dukrelei pinigų negaili. Štai ji ir gyvena savo malonumui. Vaikšto į grožio salonus, po brangių drabužių parduotuves. O Regimantą pastoviai bara už tai, kad daug laiko praleidžia darbe.

Jam Viktoras algą pakėlė, bet ir darbo pridėjo. Uošvis – griežtas vyriškis, šiaip sau pinigų nemokės. Juos reikia sąžiningai atidirbti.

Tačiau Milana nenori to suprasti.

Paskui Milana užsidegė idėja tapti mama. Tik dėl to kilo sunkumų: ji niekaip negali pastoti. Tai ji jau pusmetį tąso Regimantą po ligonines ir įvairius centrus. Kol kas nepadėjo. Dabar Milana sugalvojo kreiptis pagalbos į bobutes ir ekstrasensus.

Regimantas labai pavargo nuo savo žmonos. Tačiau jos nepalieka. Kodėl? Ogi todėl, kad bijo prarasti gerą darbą. Uošvis – įtakingas žmogus. Jis gali padaryti taip, kad Regimanto paskui nepriims nė į vieną normalią kompaniją.

Regimantas jau nebenori gyventi prabangiame bute ir važinėti pono Dainio dovanota mašina. Jis nori paprasčiausiai gyventi, kaip gyveno anksčiau.

Siūliau sūnui parduoti butą Vilniuje ir nusipirkti mūsų mieste. Tačiau jis atsisakė. Ir tai suprantama: juk mūsų mieste nėra normalaus darbo. O Regimantas įprato gerai uždirbti. Už centus dabar dirbti nenori.

Nežinau, kaip padėti sūnui. Labai pergyvenu dėl jo, o padėti niekuo negaliu.

Man jo taip gaila.

You cannot copy content of this page