Prieš 70 metų merginai teko išeiti iš namų dėl meilės ir ši neįtikėtina meilės istorija dar gyva…

Džeikas ir Merė Džeikobsai kartu jau 70 metų ir jų skirtingų rasių meilės istorija buvo labai nelengva. O tvirti šios nuostabios poros santykiai – pavyzdys daugeliui.

Juodaodis vaikinas Džeikas 40-aisiais atvyko į Didžiąją Britaniją iš Trinidado, kad užsirašytų į britų armiją ir dalyvautų Antrajame pasauliniame kare. Vaikinas lankė ryšininkų kursus Lankašyre ir tame pačiame koledže stenografijos mokėsi jauna gražuolė Merė.

Iš pradžių Merė ir Džeikas draugavo, paskui vaikinas pradėjo gražiai rodyti dėmesį ir netrukus mergina taipogi pasidavė jausmams. Tačiau rasinės nesantaikos laikais visuomenė smerkė tokius santykius, todėl porai buvo nelengva. Merės šeima surengė merginai apklausą ir uždraudė bendrauti su tamsiaodžiu Džeiku.

Įsimylėjėliai susitikinėjo slapčia, tačiau pasibaigus kariniams veiksmams Džeikas buvo priverstas grįžti į tėvynę, nors ten išbuvo neilgai ir vėl atvyko į Didžiąją Britaniją, kad visada liktų su mylimąja. Tačiau Merės tėvas neleido dukters jaunikio per slenkstį ir iškėlė merginai ultimatumą: arba šeima, arba Džeikas. Merė neatsisakė savo jausmų ir išėjo iš namų, suvokdama, kad daugiau niekada nebeperžengs jų slenksčio.

Pora nusprendė susituokti, tačiau beveik visur atsisakė registruoti skirtingų rasių santuoką, ir tik viena moteris sutiko, todėl 1948 m Džeikas ir Merė tapo teisėtais sutuoktiniais. Jie gyveno Birmingeme ir jų šeimyninio gyvenimo pradžia buvo nelengva. Juodaodžio vaikino niekas nenorėjo priimti į darbą, vyrui ir žmonai nenuomojo buto.

Laimė, Merei pavyko įsidarbinti mokytoja ir gauti valstybinį būstą priemiestyje. Ji ilgai slėpė nuo vadovybės, kad jos sutuoktinis – tamsiaodis. Visgi gyvenimas palaipsniui ėmė tvarkytis ir pora nusprendė susilaukti vaiko. Bet ir čia įsimylėjėlių laukė išbandymai: berniukas į pasaulį atėjo negyvas, o Merei pranešė siaubingą naujieną apie nevaisingumą.

Po visų sunkumų Džeikas ir Merė susitvarkė gyvenimą ir buitį. Vaikinas įsidarbino fabrike, o paskui gavo vietą pašte. Kviesdama svečius, Merė visus įspėdavo, kad yra ištekėjusi už juodaodžio, todėl į sutuoktinių namus ateidavo toli gražu ne visi.

Palaipsniui visuomenės požiūris į skirtingų rasių santuokas keitėsi ir dabar tokie santykiai yra norma. Tačiau Merei ir Džeikui teko nugalėti nemažai kliūčių, ir visgi sutuoktiniai kartu jau 70 metų ir įkvepia visus, įrodydami, kad tikra meilė gali viską.

You cannot copy content of this page