Ši gėlė pritraukia meilę: ar turite ją namuose?

Ezoterikai sutartinai tvirtina, kad yra augalų, kurie gali padėti apsaugoti šeimas ne tik nuo konfliktų, bet net ir nuo skyrybų. Kitaip tariant, kai kurie augalai padeda kurstyti aistrą, suteikia jaukią aplinką poroms.

Viena tokių gėlių, yra sanpaulija, dar kitaip vadinama Afrikos žibutė. Rašoma, kad ši gėlė namus, kuriuose yra auginama, apsaugo nuo ginčų. Kitaip tariant, tokiuose namuose, tikėtina, bus mažiau pykčių, barnių, nesusikalbėjimų.

Tikima, kad būtent šias gėles galima vadinti amžinos meilės simboliu, todėl jomis patartina nudžiuginti savo antrąją pusę, jei planuojate puoselėti šiltus jausmus mylimam žmogui.

Šis augalas gana nereiklus, tad jam tinkamos sąlygos yra praktiškai kiekvienuose namuose. Ko gero todėl sanpaulijos tokios populiarios.

Sanpaulijų lapai tvirti, standūs, apaugę trumpais plaukeliais, o žiedai dažniausiai būna garbanoti, pilnaviduriai, kuplūs.

Kad gerai augtų ir gražiai žydėtų, šiam augalui reikia keturių pagrindinių dalykų: pastovios temperatūros (šilumos), reguliaraus laistymo, užtektinai šviesos ir ne per sauso oro.

Svarbi sąlyga – sanpauliją reikia sodinti į nedidelį vazoną, tačiau ji neturėtų likti tame pačiame, kuriame ją įsigijote. Geriausia įsigytą sanpauliją persodinti į kitą vazoną su maistinėmis medžiagomis praturtintu dirvožemiu.

Rinkdamiesi tinkamiausią vietą šiam augalui, nepamirškite, kad sanpaulijoms patinka šviesa, bet jos nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, todėl statyti vazonėlį ant palangės vargu ar geras sumanymas. Geriausia temperatūra – nuo 17 iki 23 laipsnių šilumos.

Tam, kad sanpaulija gausiau žydėtų, neleiskite jai prisiauginti per daug lapų – lapelius reikia periodiškai nuskabyti.

Persodinti sanpauliją reikia tik tuo atveju, jei ji nežydi. Iš žemės ištrauktą sanpaulijos šaknį reikia apipjaustyti, nupjaunant pridėtines šaknis ir paliekant tik pagrindinę šaknį, kurią reikia įkišti į žemę. Kad šaknis geriau prigytų, vazoną reikia užkloti plastikiniu maišeliu, neprispaudžiant augalo, ir taip palaikyti apie dvi savaites, taip užtikrinant tarsi šiltnamio sąlygas.

You cannot copy content of this page