Šprotai aliejuje su bulvėmis: atsitiktinai sujungiau paprastus produktus, o dabar tai mano mėgstamiausias patiekalas (mano receptas)

Labas visiems. Šiandien tvarkiau šaldytuvą ir atsitiktinai radau skardinę šprotų aliejuje. Suvalgyti šiaip gaila, o adekvačių receptų su šprotais ne taip jau ir daug.

Užbėgdama į priekį pasakysiu, kad rezultatas viršijo visus mano lūkesčius. Gavosi taip skaniai, kad pirštelius apsilaižysi!

Gaminimą pradėsime nuo bulvių. Aš nuskutau ir nuploviau bulves ir man gavosi 1200 g.

Bulves reikia supjaustyti maždaug vienodo storio plokštelėmis. Pjaustome nelabai plonai ir nelabai storai. Supjaustytas bulves dedame į didelį dubenį. Na ką gi, visas bulves mes supjaustėme.

Dabar beriame arbatinį šaukštelį druskos ir viską permaišome rankomis.

Paskui dedame bulves į kepimo formą. Reikia sudėti ne visas bulves, o maždaug 2/3, t. y. daugiau nei pusę. Formos niekuo sutepti nereikia.

Bulves mes išdėliojome, dabar pereiname prie žuvies. Atidarome šprotų skardinę ir dedame ant bulvių. Dedame vienu sluoksniu laisva tvarka. Pažvelkite, kaip gražiai viskas gavosi.

Kai išdėliojome visą žuvį, aliejaus likučius iš skardinės būtinai reikia užpilti ant bulvių. Tame aliejuje gaminsis bulvės ir galiausiai jos visos persismelks šprotų aromatu.

Toliau viršuje dedame likusią bulvių dalį.

O dabar mums reikia padaryti paprastutį užpilą. Į dubenį mušame 3 kiaušinius.

Beriame žiupsnį druskos. Dedame maždaug 3 valgomuosius šaukštus majonezo. Vietoj majonezo galima dėti grietinę. Paprasčiausiai majonezas laikomas ilgai ir turbūt jis pas visus yra šaldytuve.

Permaišome iki vienalytės masės. Dedame 100 g tarkuoto sūrio. Vėl permaišome.

Šiuo mišiniu užpilame mūsų bulves. Išlyginame mentele. Na ką gi, dabar reikia paprasčiausiai pašauti visa tai į orkaitę 40-45 minutėms 200 laipsnių temperatūroje.

You cannot copy content of this page