Tėčiams gyvybiškai svarbu leisti laiką su vaikais. Štai kodėl…

Vaiko gimimas šeimoje – dviejų žmonių sprendimas, ir abu turi būti už jį atsakingi. Moterys negimsta mokėdamos prižiūrėti vaikus, jos to mokosi, ir neretai bandymų bei klaidų keliu. Ir kaip moteris gali išmokti būti gera mama, taip ir vyras gali tapti geru tėčiu.

Štai kodėl tėčiams būtina leisti laiką su savo vaikais:

1. Būti tėvu – sunku.
Auklėti vaikus sunkiau nei atrodo. Tėtis galėjo svajoti, kaip žaidžia su vaiku arba didžiuojasi jo pasiekimais, tačiau vargu ar jis susimąstė apie žarnyno dieglius, bemieges naktis, ligas, kaprizus, paauglišką maištą ir violetinius plaukus.

Taip, būti tėvu sunku, tačiau dar sunkiau būti geru tėvu. Tai įgūdis, kurio teks mokytis, kol vaikas neužaugs ir nepurptelės iš lizdo.
Tačiau įsivaizduokite, kaip motinai susidoroti vienai! Dviese bus lengviau. Todėl jūs reikalingi savo šeimai: ne kaip banko kortelė, bet kaip pilnavertis tėvas.

2. Jūsų vaikas bus sveikesnis.
Prinstono universiteto tyrimai, paremti 5000 respondentų-vaikų stebėjimais, parodė, kad tėvo nebuvimas rimtai traumuoja vaiko telomerus – DNR sritis, kurios saugo ląsteles. Jei tėvas išeina iš šeimos, telomerų ilgis sutrumpėja vidutiniškai 14%, o jei miršta, telomerai sutrumpėja 16%. Trumpi telomerai siejami su vėžio rizikos vystymusi ir priešlaikiniu senėjimu.

3. Jūs būsite laimingesnis.
Dar vienas 2015 m tyrimas parodė, kad tėvai, leidžiantys laiką su vaikais, labiau patenkinti darbu. Pasak duomenų, „šeimyniški“ vyrai mažiau fokusuojasi į išskirtinai darbinius momentus, kas, tarp kitko, neatsiliepia jų mokėjimui daryti karjerą.

4. Jūsų vaikas bus protingesnis.
2008 m Niukaslio universitetas aptiko ryšį tarp vaiko IQ ir laiko, kurį jis praleidžia su tėvu. Tarp kitko, tėvų intelektas nesvarbus – vaikas bus protingesnis ir labiau adaptuotas socialiai, jei tėtis leis su juo laiką.

Iš tiesų čia viskas gana paprasta: vienas iš tėvų, užsiimantis su vaiku – tai gerai, bet du – visada geriau.

5. Jūsų vaiko savivertė bus aukštesnė.
Kuo daugiau laiko vaikas praleidžia su tėčiu – nesvarbu, vienumoje ar didelėje kompanijoje – tuo aukštesnė jo savivertė.

Tyrimus šia tema Pensilvanijos universitetas atliko 2012 m. Mokslininkai apklausė 200 šeimų ir pastebėjo, kad šeimose, kuriose tėvai įtraukti į vaiko auklėjimą, „vaikai turi aukštesnę savivertę, todėl kad jie mano, kad tėvai nepaiso kažkokių socialinių normų, kad praleistų su jais laiką“.

6. Jūsų vaikas bus paklusnesnis.
Taip, tai atrodo kaip štampas, tačiau ryšys tarp vaiko elgesio ir jo santykių su tėvais visgi yra. Tai mokslininkai išsiaiškino dar 2006 m: JAV sveikatos apsaugos ministerija atliko tyrimą ir aptiko, kad „vaikai, kurių tėvas įtrauktas į jų auklėjimą, užauga emociškai tvirtesni, jie drąsiai tiria savo aplinką, o su amžiumi geriau užmezga ryšius su bendraamžiais.“

O dar tokiems vaikams žymiai mažesnė rizika įsivelti į nemalonumus – tiek namie, tiek mokykloje. JAV beveik 90% mažamečių chuliganų ir bėglių, o taip pat 71% pašalintųjų iš mokyklų kilę iš šeimų be tėvų.

You cannot copy content of this page