Užpiltinis mėsos tortas su daržovėmis, gaunasi nerealiai skanus ir labai gražus

Produktų sąrašas:
– 1 kg jautienos (minkštimas su kauliuku)
– 70 g rūkytos krūtinėlės
– 2 nedidelės svogūno galvutės
– 2 vidutinės morkos
– petražolės šakelės
– juodųjų pipirų žirneliai
– lauro lapai
– druska – pagal skonį
– 25 g želatinos + 150 ml sultinio
– 300 g žiedinių kopūstų
– 350 g brokolių
– 2-3 česnako skiltelės

Paruošimo procesas žingsnis po žingsnio:
1 kg jautienos ( rieboko minkštimo ant kauliuko) užpilame 2 l šalto vandens, dedame puodą ant didelės ugnies ir užviriname turinį.

Patarimas: galima naudoti bet kokią mėsą: kiaulieną, vištieną, bet kokią paukštieną.
Po to, kai sultinys užvirė, nustatome minimalią ugnį, samčiu nuimame putas ir uždengę verdame 2 val. Gaminimo procese įpilti vandens negalima: sultinys turi būti labai sodrus.

Po 2 val į sultinį dedame druskos pagal skonį, kelis juodojo pipiro žirnelius, nedidelį gabalėlį rūkytos krūtinėlės (galima dėti rūkytų šonkauliukų). Ten pat dedame nuluptus svogūnus (galvutes), porą nuluptų ir nuplautų morkų, petražolių stiebelius, surištus siūlu.

Uždengiame puodą dangčiu ir verdame viską kartu dar valandą. Paskui dedame lauro lapelius, laukiame 15 min ir išjungiame ugnį. Išimame mėsą ir krūtinėlę kiaurasamčiu, dedame į atskirą dubenį, duodame laiko ataušti.

Visa kita išimame iš sultinio ir išmetame. Patį sultinį pageidautina perkošti. 150 ml perkošto sultinio pilame į lėkštę ir leidžiame ataušti iki kambario temperatūros.

Į ataušusį sultinį pilame 25 g želatinos, kruopščiai išmaišome ir paliekame laikui, nurodytam ant pakuotės. Į puodą pilame vandenį, dedame druskos ir statome ant ugnies.

Patys tuo metu išskirstome brokolį ir žiedinį kopūstą į žiedynus. Verdančiame vandenyje verdame kopūstą 5-7 min. Brokolį verdame verdančiame vandenyje 10 min.

Ataušusią mėsą supjaustome labai smulkiai (bet galima ir tiesiog išskaidyti skaidulomis). Taip pat smulkiai supjaustome ir krūtinėlės gabaliuką. Ruošiame česnaką: 3 skilteles nulupame ir susmulkiname peiliu.

Gerai išbrinkusią želatiną pašildome mikrobangų krosnelėje (bet neužviriname), kol visos kruopelės pilnai ištirps. Karštą želatiną pilame į sultinį ir kruopščiai permaišome.

Tortą surenkame formoje, kurią geriau iš anksto užtiesti maistine plėvele. Į formos dugną dedame mėsą, pabarstome ją kapotu česnaku, paskui dėliojame krūtinėlės gabalėlius.

Pilame tiek sultinio, kad jo būtų truputis virš mėsos.

Sekantį sluoksnį dedame iš žiedinio kopūsto, o tarp jo – brokolio žiedynus. Dedame užkandinį tortą į šaldytuvą, kad sustingtų pirmas sultinio sluoksnis: 20-30 min.

Paskui pilame likusį sultinį (brokolio gabalėliai turi truputį kyšoti iš jo), dedame tortą į šaldytuvą visai nakčiai.

Išimame tortą iš formos kartu su plėvele, paskui ją nuimame. Patiekiame tokį grožį ir mėgaujamės nežemišku skoniu.

You cannot copy content of this page