Visa teisybė apie „vandens stiklinę senatvėje“…
Turbūt nėra žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs patarlės apie „vandens stiklinę senatvėje“. Esmė tame, kad reikia pagimdyti kuo daugiau vaikų, kurie senatvėje atneš vandens stiklinę, suteiks kokią nors pagalbą.
Tačiau šiuolaikiniai sociologai mano, kad to tikėtis beprasmiška. Kodėl? Pasistengsime paaiškinti trumpai ir prieinamai.
Ne visi miršta vaikų apsuptyje
Ne, ne taip. Pagal statistiką, tik vienetai miršta šalia vaikų ir giminaičių. Likę žmonės: ligoninėje, nelaimingo atsitikimo metu, netikėtai ir pan. Tokiu atveju, kam gimdyti daug vaikų, jei vis tiek teks mirti šalia pašalinių?
Paskaičiuojame išlaidas
Pagrindiniu argumentu gimdyti daug vaikų tampa frazė: „Bus kam vandens senatvėje atnešti“. „Childfree“ šalininkai paskaičiavo, kas labiau apsimoka: gimdyti vaikus ar senatvėje tiesiog pasamdyti žmogų priežiūrai. Pasirodė, kad pasisamdyti slaugę paskutiniams gyvenimo mėnesiams daug vertingiau, nei gimdyti, o paskui visą gyvenimą auklėti vaikus. Išlaidos tiesiog nesuderinamos. Todėl gimdyti vaikus tam, kad gautume vandens stiklinę senatvėje, tiesiog neapsimoka.
Auklėjimo sunkumai
Šiuolaikiniai sociologai sako, kad dabar vaikus auklėja taip, kad neverta tikėtis, kad jie rūpinsis pagyvenusiais tėvais. Dažniausiai neapsitarnaujančius senukus atiduoda į senelių namus ar internatus. Na, ir kas tada atneš stiklinę vandens? Aišku, ne vaikas, kurio auklėjimui buvo išeikvota daug jėgų ir laiko.
Spekuliavimas negalia
Daugelis dar nesenų tėvų kalba savo atžaloms apie tai, kad pagimdė juos tam, kad šie padėtų senatvėje. Vaikams prievarta užverčiama atsakomybė rūpintis tėvų gerove. Ne visiems tai prie širdies. Todėl tarp kartų didėja nesupratimo praraja. To pasekoje tėvai miršta vienatvėje, o atžalos azartiškai dalijasi palikimą.
Pabaigai galima pasakyti, kad gimdyti vaikų tik dėl vandens stiklinės senatvėje neverta. Ne tie laikai! Geriau pasirūpinti pajamomis, kurios senatvėje padės jaustis saugiai.