10 gudrybių, kurios padės išplauti daiktus, į kuriuos jau seniai numojote ranka

Kad palengvintume jums gyvenimą, mes surinkome jums kelias paprastas gudrybes, kurios padės lengvai susidoroti su buities darbais.

Viryklės grotelės

Įdėkite groteles į plastikinį maišą ir įpilkite ten 2-3 valgomuosius šaukštus amoniako. Po 12 val išplaukite jas.

Langų rėmai

Pabarstykite apatinę rėmo dalį soda. Iš anksto butelyje su purkštuvu sumaišę vandenį ir actą 1:1, papurkškite ant sodos. Toliau kruopščiai pavalykite senu dantų šepetėliu ir išvalykite pirma servetėle , paskui drėgna šluoste.
Mėgaukitės rezultatu.

Sofos apmušalas

Sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą sodos, 1/3 stiklinės acto, karštą vandenį (ne verdantį), 1 valgomąjį šaukštą skalbimo miltelių ir pašalinkite dėmę šiuo mišiniu. Soda, be to, padės atšviežinti sofą. Tam plonu sodos sluoksniu pabarstykite sausą apmušalą ir palikite kelioms valandoms, paskui išsiurbkite.

Tarpai tarp vonios plytelių

Rūdis nuo plytelių galima pašalinti patrynus užterštas vietas šnypščiančiu acto ir sodos mišiniu. Palikite priemonę porai minučių, paskui nuplaukite vandeniu ir sausai iššluostykite.

Kriauklė

Sumaišykite 2 valgomuosius šaukštus kalcinuotos sodos ir 2 valgomuosius šaukštus geriamosios sodos į vienalytę masę ir įtrinkite drėgną vonią šiuo mišiniu. Po 10 min sumaišykite 50 g acto ir 50 g baliklio ir uždėkite ant pirmo sluoksnio. Po pusės valandos išplaukite vonią dideliu kiekiu vandens.

Orkaitė

Įpilkite į nedidelę talpą truputį amoniako ir palikite šaltoje orkaitėje per naktį. Ryte virtuvę gerai išvėdinkite ir išplaukite orkaitę – purvas lengvai atlips nuo sienelių. Kvapo neturi likti.
Vienintelis minusas – garai, todėl dirbkite atidarę langus ir nepamirškite užsidėti guminių pirštinių.

Chromuoti kranai

Kad chromuoti paviršiai kuo ilgiau išliktų švarūs, patrinkite juos kepimo popieriumi. Ir jūs pamatysite, kad ėmėte leisti vonios kambario tvarkymui žymiai mažiau laiko.

Mikrobangų krosnelė

Įpilkite 1 stiklinę vandens į didelę talpą ir pridėkite kelis valgomuosius šaukštus acto. Paskui įjunkite mikrobangų krosnelę ir palaukite, kol langelis aprasos. Išjunkite ir leiskite ataušti 15 min bėgyje, prieš atidarydami dureles, paskui išimkite indą ir išvalykite drėgna kempinėle.

Kilimas

Gerai sudrėkinkite dėmės vietą, kad surinktumėte visą skystį. Pabarstykite soda, palikite 10 min ir išsiurbkite. Sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą indų ploviklio su 1 valgomuoju šaukštu balto acto ir supilkite mišinį į šiltą vandenį (2 stiklinės). Mikrofibra gerai patrinkite vietą, kur buvo dėmė ir pradžiovinkite.

Pjaustymo lentos

Išdžiovinkite lentą ir įtrinkite druska. Kruopščiai patrinkite kempinėle ar šepetėliu, įmerkę į labai šiltą vandenį. Pakartokite procedūrą esant būtinybei.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page