10 klasės moksleivis lėktuve išgelbėjo žmogaus gyvybę

16-metis Bogdanas mokosi 10-oje klasėje. Neseniai vaikinas tapo tikru herojumi. Apie tai Facebook puslapyje paskelbė mokyklos direktorius.

Vasarį jis su tėvais skrido lėktuvu atostogauti. Vaikinas sėdėjo prie lango ir klausėsi muzikos per ausines. Staiga garso ryšiu avialainerio pilotas kreipėsi į keleivius. Lėktuve vienam keleiviui pasidarė bloga. Todėl pilotas klausė, ar yra salone gydytojas.

Bogdanas per ausines neišgirdo pranešimo. Vaikinas paklausė šalia sėdinčios mamos, kas nutiko. Kai tik ji pakartojo jam pranešimą, Bogdanas peršoko per dvi sėdynes ir nubėgo į pagalbą. Vaikinas mokosi sustiprintoje klasėje besirengiantiems studijuoti mediciną. Jis jau savanoriavo senelių namuose.

Keleiviui iš nosies tekėjo kraujas. Prieš jam prarandant sąmonę, Bogdanas spėjo išsiaiškinti, ar jam nėra aritmijos. Moksleivis sugebėjo nustatyti teisingą diagnozę – infarktas.

Jis paguldė vyriškį ant šono į teisingą poziciją, vieną ranką užlenkė už galvos. Kvėpavimo maišelio, kuris buvo lėktuve, pagalba moksleivis atliko plaučių ventiliaciją. Tokiomis sąlygomis pilotas nusprendė atlikti ekstrinį nusileidimą artimiausiame oro uoste.

Kai avialaineris nusileido, jo jau laukė greitosios pagalbos brigada.

Keleivį išgelbėjo tik šiuolaikinės pagalbos, kurią atliko jaunuolis, dėka.

Nusileidus lėktuvui pilotas kreipėsi į keleivius. Jis išreiškė dėkingumą jaunajam gelbėtojui ir pasveikino su pirma išgelbėta gyvybe.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page