12 40-metės moters mados taisyklių, kurias verta įsiminti visoms

1. Daugiau spalvotos avalynės.
Visa jūsų avalynė juodos spalvos, todėl kad ji tinka prie visko? Dizaineriai nesutiktų su tokiu tvirtinimu! Manoma, kad juoda avalynė išduoda stiliaus neturėjimą. O štai spalvota – atvirkščiai. Bet kokį derinį ji padarys įdomesnį ir ryškesnį.

Manote, kad sunku parinkti idealų spalvinį derinį? Paprastas patarimas: avalynės atspalvis turi derėti su viena iš derinio spalvų, ar tai būtų šalikas, karoliai, diržas, kepurė ar palto audinio ornamentas. Tai efektingiau, nei nuobodūs juodi batai ar auliniai.

2. Pakeisti V iškirptę „laiveliu“.
Kai kurios moterys 40-ies aktyviau išryškina krūtinę, nei kai buvo 18-os.

Net jei oda iškirptės zonoje išsaugojo idealų stangrumą, nereikia tuo girtis. Gili V formos iškirptė gali atrodyti vulgariai, o štai madingas „laivelio“ variantas – apvali iškirptė nuo peties iki peties – atrodo ne mažiau seksualiai, tačiau subtiliau.

3. Nepulti į kraštutinumus.
Po 40-ies kai kurios moterys pradeda galvoti, kas tinkama šiame amžiuje. Vienos mano, kad galima viskas ir rengiasi trumpučius marškinėlius su peliuku Mikiu, o kitos – kad geriausi metai praeityje ir apsivelka neaiškaus dydžio sijoną iki žemės ir megztinį.

Žinokite ribas: marškinėliai su juokingu užrašu ir plėšyti džinsai – tai klasiška, bet neverta kopijuoti paauglių stiliaus. Taipogi susisupti į maišo formos apdarus.

Aukso viduriu taps derinys, surinktas iš klasikinio kirpimo drabužių ir žaismingo neformalaus elemento. Trumpinti džinsai su klasikiniu švarku, madingi pusbačiai ar mokasinai kartu su klasikine rankine – ir jūs stiliaus ikona!

4. Pridėti stilingų detalių.

Renkantis aksesuarus galima įjungti fantaziją.

Pavyzdžiui, kartais užsidėti gražią skrybėlę ar stambius papuošalus, neįprastą sagę ar ryškius batelius. Žodžiu, būkite originalios ir tai bus į naudą jūsų stiliui.

5. Nešioti mažas rankines.

Pasistenkite vengti didelių rankinių, kurios labiau primena pirkinių krepšius ar sportinį krepšį. Nešiokite delnines ar vidutinio dydžio rankines – jos niekada nesugadins jūsų elegantiško įvaizdžio.

Išstudijuokite madingų rankinių rūšis ir kultinius šių metų modelius, kad rastumėte savo variantą!

6. Nešiokite patogius drabužius.

20-ies jūs kentėte skausmą, tačiau stypčiojote 15 cm aukščio kulnais ir stengėtės nekvėpuoti su supersiaura suknele. 30-ies ėmėte maištauti ir perėjote prie kedų ir oversize. O kokia jūsų strategija dabar?

40-ies laikas ateiti į harmoniją: rinktis drabužius, su kuriais jums patogu, tačiau nepamiršti, kur koks apdaras tinkamas. Ir tada viskas susiklostys idealiai.

7. Atsargiau su oversize.
Laisvo kirpimo megztinis ar švarkas gali tapti įvaizdžio akcentu, tačiau verta įsisavinti svarbią taisyklę: oversize drabužis turi būti tik vienas.

Plačios kelnės? Renkamės palaidinę ar džemperį pagal figūrą. Norisi rengtis laisvą megztinį? Siauros kelnės puikiai jį papildys.

8. Rasti savo midi.
Įvairiems figūros tipams midi gali tiek viską sugadinti, tiek tapti sėkmingu sprendimu.

Bendra taisyklė: kuo aukštesnė ir lieknesnė moteris, tuo efektingiau atrodo sijonas iki blauzdos vidurio, o neaukštoms putlutėms jis netinka – joms geriau rinktis ilgį iki kelių ar vos aukščiau. Niekada neklystantis pasirinkimas – sijonas, užsibaigiantis 5 cm žemiau kelių: tinka visoms!

9. Atsargiai rinktis ornamentus.

Mes netvirtiname, kad po 40-ies negalima nešioti ryškių raštų, bet geriau rinktis geometrines figūras, gėles, abstrakcijas ir linksmus užrašus, jei pas jus vakarėlis ar šiaip gera nuotaika.

O štai vienaragius ir žvaigždžių fotografijas tegu nešioja paaugliai.

10. Nesidomėti papuošalais.

Masyvios apyrankės, sunkūs vėriniai ir grubios formos – ne pats geriausias pasirinkimas, nes jie gali atrodyti nevykusiai ir iššaukiančiai. Stenkitės teikti pirmenybę plonesnėms linijoms ir minimalistiniam stiliui.

11. Įsigyti tik kokybiškus drabužius.

Priminsime, nors turbūt jūs tuo jau įsitikinote pačios: geriau nusipirkti kelis kokybiškus ir brangius bazinio garderobo rūbus, nei susipirkti drabužius, kurie nepragyvens ilgiau vieno sezono.

12. Dažniau šypsotis.

Jokie drabužiai, jokie batai ir joks makiažas nepakeis jūsų taip, kaip tą padarys šypsena. Jūs jau išmokote mėgautis gyvenimu ir nesijaudinti dėl niekų. Kas gali būti gražiau už laimę?

You cannot copy content of this page