12-metė mergaitė lanko senelių namus ir pildo senukų norus. Jūs nustebsite sužinoję, ko prašo pagyvenę žmonės
Rubi Keit dažnai leidžia laiką senelių namuose. Jos mama ten dirba medicinos sesele, o Rubi ateina pas mamą ir kartais vaikštinėja su vietos gyventojais.
Kartą 11-metei mergaitei pasidarė nuobodu ir ji priėjo prie moters neįgaliojo vežimėlyje, kuri sėdėjo, liūdnai žiūrėdama pro stiklines duris, ir paklausė, kodėl ji tokia liūdna. Pasirodė, draugė ką tik buvo atvedusi pas ją į svečius jos 12 metų šunį ir moteris nežinojo, kada vėl pamatys mylimą augintinį.
„Man irgi pasidarė liūdna. Mūsų namuose daug šunų ir aš supratau, ką jaučia ši moteris“, – vėliau pasakojo Rubi Keit. Ji suprato, kad už galimybę dažniau atvesti šunį reikia mokėti, tačiau pas daugelį jos gimtojo miesto, kuriame gyvena 12000 žmonių, gyventojų nėra atliekamų pinigų.
Šis susitikimas privertė mažą mergaitę susimąstyti: kiek kitų senelių namų gyventojų negali sau leisti paprastų dalykų, kurie atneša jiems džiaugsmą. Ji nusprendė, kad turi jiems padėti. Ir sukūrė Facebook paskyrą, pavadintą „3 norai Rubi gyventojams“. Jos mama padėjo jai sukurti GoFundMe paskyrą, kad padėtų apmokėti šiuos norus.
Mergaitė ėmė klausinėti gyventojų, kokius 3 dalykus jie norėtų turėti tiesiog dabar. Ji rašėsi jų atsakymus į sąsiuvinius, likusius jai nuo 3 klasės.
Atsakymai nustebino Rubi Keit ir jos mamą.
Vienas vyriškis pasakė, kad jam reikia jo dydžio kelnių.
Kita moteris paprašė šviežių vaisių. Ji pasakė, kad nevalgė šviežių braškių 8 metus.
Daugelis norėjo paprasčiausiai pavalgyti už senelių namų ribų.
Kai kurie prašė gerų knygų.
Keli žmonės paprašė telefono.
„Aš pažinojau kai kuriuos iš šių pacientų 20 metų“,- pasakė Rubi mama. „Jie pasakojo jai tai, ko niekada nebūtų pasakę man, nes ji buvo vaikas“.
GoFundMe susidomėjo aukojimu ir pavadino Rubi Keit vaiku-mėnesio herojumi. Šiuo metu buvo surinkta daugiau nei 70000 dolerių penkių senelių namų Arkanzase gyventojams.
GoFundMe – tai komercinė platforma, kuri leidžia žmonėms rinti pinigus, pradedant nuo gyvenimiškų įvykių, tokių kaip šventės ir išleistuvės, iki sudėtingų aplinkybių, tokių kaip nelaimingi atsitikimai ir ligos.
Dauguma pagyvenusių žmonių, gyvenančių JAV senelių namuose, gauna apgyvendinimą, maitinimą ir medicininę priežiūrą – ir tik 40 dolerių grynais per mėnesį asmeniniams poreikiams.
„Idealiu atveju šiuos poreikius turi apmokėti senolio šeima. Tačiau daugiau nei pas 90% gyventojų niekas neateina,- pasakė 46 metų medicinos sesuo. – Arba jie neturi šeimos. Arba šeima neturi mašinos, arba giminaičiai pernelyg seni, kad juos lankytų“.
Pasak Čitsi, šių 40 dolerių turi pakakti kirpimui, naminių gyvūnų maistui ir net dovanoms anūkams.
Dauguma senelių namų gyventojų serga demencija ir negali nieko paprašyti. Taip Rubi Keit ir jos mama užpildo plyšius.
Praeitą savaitę mama ir dukra pradėjo „Operaciją „Laimingas maistas“, kurios dėka 100 senelių namų gyventojų gavo nemokamų mėsainių ir bulvyčių. Ir tokia smulkmena labai pradžiugino senukus. „Šypsojosi net niūriausi gyventojai. O medicinos seselės verkė,“- pasakė mergaitės mama.
Rubi Keit lanko gyventojus 2 ar 3 kartus per savaitę, kad užsirašytų jų norus ir atvežtų skanėstų. Jos mama nusprendė išplėsti programą visiems 5 senelių namams, kuriuos ji aptarnauja.
Senelių namų gyventojai be galo myli šią besišypsančią mergaitę, ji šviesos spindulėlis jų gęstančiose sielose.