14 svarbiausių dovanų, kurias jūsų vaikai atsimins visą gyvenimą

Šiandien vaikai tiesiog skęsta žaislų, žaidimų, pramogų pertekliuje. Dabar tiek daug visko yra vaikams, kad juos tiesiog nerealu kažkuo nustebinti.

Bet šias dovanas jie tikrai atsimins visą gyvenimą!
Dar daugiau, jie nešis jas per visą savo gyvenimą ir greičiausiai padovanos savo vaikams.

1. Tikėjimas jų jėgomis. Vaikui ypatingai svarbu žinoti, kad mylimiausias žmogus pasaulyje tiki juo. Vos vienas žodis gali padaryti iš mažylio sėkmingą genijų.

2. Meilė visomis jos apraiškomis. Apkabinkite, bučiuokite, sakykite meilės žodžius visada, nepaisydami nieko! Net jei jūsų vaikui jau virš 30!

3. Šeimos vakarienės. Šios šeimos suvienijimo minutės įsimins vaikams visam gyvenimui. Tai puiki tradicija, kuri vienija, taiko, įkvepia ir ramina.

4. Džiaugsmas. Džiaukitės gyvenimu ir savo vaiku. Nesigėdinkite savo jausmų, juokitės kartu su mažyliu, kvailiokite.

5. Tvirta ir pilna šeima. Stenkitės išsaugoti šeimą ir gerus santykius su jos nariais. Vaikui šeima – tai tas pamatas, atrama, kuri duoda palaikymą ir padeda eiti per gyvenimą.

6. Savas laikas. Tai vertingiausia dovana, ypač šiuolaikiniams vaikams. Raskite laiko vaikui kiekvieną dieną! Kad tiesiog pabūtumėte su juo, apsikabintumėte, pažaistumėte, pasivaikščiotumėte ar tiesiog pasivoliotumėte ant lovos.

7. Dėmesys. Dar vienas dalykas, kurio nuolat trūksta vaikams. Gerumas. Vaikas dar spės išmokti kietumo ir žiaurumo. O jūs parodysite jam tikro gerumo ir mokėjimo užjausti pavyzdį.

8. Mokėjimas vertinti. Išmokykite vaiką vertinti tai, ką jis turi, bet visada siekti daugiau.

9. Mokėjimas priimti sprendimus. Stimuliuokite savarankiškumą, padėkite priimti savo veiksmų pasekmes, parodykite tikros drąsos ir ryžto pavyzdį.

10. Rėmai. Vaikams ypač sunku gyventi, kai jiems viskas leidžiama ir nėra jokių apribojimų. Jiems reikia rėmų, kurie struktūruoja jiems šį pasaulį. Tik nepadauginkite draudimų, kadangi tai gali iššaukti nepaklusnumą.

11. Laisvė. Atminkite, kad draudimų turi būti minimaliai. Suteikite vaikui galimybę rinktis, savarankiškai priimti sprendimus, veikti ir mokytis iš savo klaidų.

12. Pagyrimas. Vaikams labai svarbu jausti pritarimą jų veiksmams iš tėvų pusės. Tai stimuliuoja jų tobulinimą.

13. Dosnumas. Parodykite asmeniniu pavyzdžiu, kas yra dosnumas, kaip dalintis, ir imsite gauti malonumą iš savo dosnumo.

14. Tiesa. Būkite teisingi su vaikais. Tokiu būdu jūs išmokysite juos būti teisingais. Be to, jūs pademonstruosite jiems, kad jumis galima pasitikėti, kad su jumis jie saugūs.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page