4 toksiškų indų rūšys, kurių reikia atsikratyti kaip galima greičiau

Šiandien daugelis mūsų stengiasi laikytis sveikos mitybos taisyklių. Tačiau ne visi žino, kad indai, kuriuos mes naudojame maisto ruošimui, taip pat svarbūs, kaip ir pats maistas. Net sveika dieta gali sukelti sveikatos problemas, jei jūsų puodai ir keptuvės toksiški.

1. Tefloniniai indai.
Teflonas turbūt pavojingiausias „nusikaltėlis“ šiame sąraše. Daugelis žmonių renkasi puodus ir keptuves su šia nepridegančia danga, kadangi jie patogūs naudojimui.
Tačiau nepridegančias savybes tefloniniams indams suteikia politetrafloretileno danga. Tai plastiko polimeras, kuris išskiria toksinus, kaitinant aukštesnėje nei 300 laipsnių Celsijaus temperatūroje.

Alternatyva: ketus. Ketaus indai saugūs maisto ruošimui ir atlaiko išbandymą laiku. Be to, ši medžiaga greitai ir tolygiai įkaista, o grūdintas ketus pasižymi nepridegančiomis savybėmis. Jis nepraleidžia toksinų į maistą ir padeda natūraliu būdu didinti geležies lygį organizme.

2. Aliumininiai indai.
Aliuminis – tai neurotoksiškas metalas. Jo perteklius organizme gali sukelti centrinės nervų sistemos susirgimus, įskaitant Alzheimerio ligą ir šoninę amiotrofinę sklerozę. Ir nors aliuminio indai paprastai turi apsauginę dangą, ji lengvai pažeidžiama, leisdama toksiškai medžiagai patekti į maistą.

Alternatyva: stiklas. Stikliniai indai neišskiria toksinių medžiagų kaitinant, jie tvirti, ekologiški ir neprisigeria kvapų. Vienintelis jos minusas – nepridegančių savybių nebuvimas. Tačiau sutikite, tai nedidelė kaina už saugumą.

3. Variniai indai.
Galbūt jūs ne kartą matėte varinius indus parduotuvėse ir žavėjotės jų grožiu. Taip pat tikėtina, kad jūs girdėjote apie vario šilumos pralaidumo savybes, kurios užtikrina greitą ir tolygų įkaitimą. Bet ar jūs žinojote, kad varis gali būti pavojinga medžiaga indams?
Kaip ir kai kurie kiti sunkieji metalai, varis nedideliais kiekiais labai svarbus žmogaus sveikatai. Tačiau jo perteklius gali sukelti sunkų apsinuodijimą metalais.

Alternatyva: nerūdijančio plieno indai. Jie palyginus lengvi, atsparūs įbrėžimams ir gali būti nepridegantys. Jie taipogi jums tarnaus pakankamai ilgai.

4. Indai su keramine danga.
Keraminė danga dažnai savo sudėtyje slepia pavojingus komponentus.
Minkšta keraminė danga nepakankamai atspari ir pradeda trūkinėti jau po kelių naudojimo mėnesių. Po to švinas ir kadmis patenka į maistą, o paskui ir į organizmą. Apsinuodijimas švinu – vienas pavojingiausių apsinuodijimų metalais ir gali sukelti pilvo bei galvos skausmus, nevaisingumą ir kitas sveikatos problemas (ypač sunkiais atvejais – ir komą bei mirtį). Naudoti indus su pažeista danga pavojinga net su ta sąlyga, jei jos sudėtyje nėra švino, kadangi po apsauginiu sluoksniu paprastai yra neurotoksiškas aliumininis.

Alternatyva: indai iš 100 procentų keramikos. Jie pagaminti iš natūralių medžiagų, netoksiški, maistas juose nepridega. Tiesa, tokie indai gali būti gana brangūs, bet užtai tarnaus jums ne vienus metus.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page