41-erių amerikietė sensta 8 kartus greičiau normos, tačiau nepasiduoda

Tifani Vedekind gyvena Ohajo valstijoje, JAV. Jai vyksta fenomenalus reiškinys: sukakus 30 metų moteriai nustatė diagnozę „progerija“, nors toks genetinis susirgimas paprastai nustatomas ankstyvesniame amžiuje (pirmaisiais gyvenimo metais).

Sergančiųjų progerija organizmas ima senti anksčiau laiko, dėl ko jiems nepavyksta išgyventi net iki 12 metų. Vyriausias amžius, užfiksuotas per visą laiką pas pacientą su tokia liga, sudarė daugiausia 26 metus.

Tifani, kaip ir jos brolis, vardu Čedas, apie dešimt metų buvo stebimi gydytojų, kai pas Čedą aptiko problemas, susijusias su širdies ir kraujagyslių sistema.

Be to, pas vyrą buvo lūžiai klubo kaulų srityje. Kaip prisipažino Tifani, jie jau vaikystėje pastebėjo, kad daug kuo skiriasi nuo savo bendraamžių, tačiau nesuteikė tam didelės reikšmės.

Ištyrę Vedekindų šeimos narių genetines ypatybes, gydytojai išsiaiškino, kad broliui ir jaunesnei seseriai yra būtent reto tipo progerija, kuri charakterizuojama lėtu ligos vystymusi.

Taip pat mutavęs genas buvo nustatytas jų mamai Lindai, tačiau moteris neturi jokių išreikštų simptomų. Galima sakyti, kad ilgiausiai iš visų, sergančių progerija, gyvena 70-metė Linda.

Tifani brolis mirė, kai jam buvo 39 metai. Pati moteris turi rimtų problemų su sveikata: jos ūgis siekia 135 cm, o svoris – 26 kg. Ji neteko praktiškai visų plaukų ir dantų, oda tapo raukšlėta ir glebi. Tačiau nepaisydama visų sunkumų, Tifani nenuleidžia rankų ir stengiasi gyventi pilnavertį laimingą gyvenimą.

Moteris labai mėgsta šokti, bendrauti su draugais ir keliauti po įdomias vietas. Ji labai stipri ir nesiruošia leisti ligai apriboti jos gyvenimo būdo. Tifani vadina save ypatinga ir nepasiduoda.

You cannot copy content of this page