5 dalykai, kuriuos šunys jaučia dar ilgai iki tol, kol žmogus juos pastebi

Žinoma, jūs negalite bendrauti su šunimi viena kalba, tačiau tai nereiškia, kad jis jūsų nesupranta. Šunys atkreipia dėmesį į verbalinius ir fizinius signalus žymiai stipriau, nei žmogus.

Tam tikrus dalykus jie gali pastebėti anksčiau. Jų gebėjimas suvokti žmonėms nesuprantamas užuominas įrodyta moksliškai.

Šuo gali užuosti vėžį
Daugelis tyrimų įrodo, kad šunys išties gali jausti tokius rimtus žmogaus organizmo pokyčius. Neįtikėtina jų uoslė leidžia aptikti tam tikras medžiagas žmogaus kraujyje.

Nors nekalbame apie šimtaprocentinį tikslumą, 88% atvejų šunys sugebėjo tiksliai aptikti moterį su krūties vėžiu, o plaučių vėžio rodikliai ir suvis yra 99% lygyje. Taipogi gydytojai sugebėjo išmokyti šunis aptikti kiaušidžių vėžį.

Šunys žino apie orų permainas
Šį momentą daugelis priima kaip seną legendą, tačiau mokslininkams pavyko įrodyti, kad šunys išties neįtikėtinai jautrūs orų permainoms.
Tyrėjai sieja tai su jų gebėjimu pajusti slėgio skirtumus.

Be to, jie atkreipia dėmesį į drėgnumą ir ozono koncentraciją, kurie keičiasi prieš darganą. Vienas iš tyrimų parodė, kad jie taip pat jautrūs statinei elektros energijai, kas leidžia jiems jausti artinantis audrą.

Šunys jaučia baimę
Sunku įsivaizduoti, kad šunys užuodžia jūsų kraujo kvapą, tačiau jie tikrai tiksliai pajunta jūsų emocijas. Jie užuodžia baimę, kadangi jautrūs adrenalino, atsirandančiam kraujyje, kvapui. Numylėtinis greičiausiai stengsis būti netoliese, kad jūs jaustumėtės patogiau.

Šunys žino, kad šuniuko žvilgsnis veikia
Tos maldaujančios akys. Kas išvis gali joms atsispirti? Šunys žino, kad jums tai nepavyks, todėl naudoja tokį žvilgsnį savo tikslams.

Mokslininkai pastebėjo, kad jums bežiūrint į pūkuotą numylėtinį, jūsų smegenyse išsiskiria oksitocinas, chemikalas, verčiantis jus jaustis laimingu.

Jūsų šuo susiduria su tokia pat reakcija smegenyse, todėl taip mėgsta žiūrėti į šeimininkus.

Šunys jaučia jūsų priešus
Kai šuo ima loti ant žmogaus, kuris jums nelabai patinka, tai ne šiaip sau. Jie jaučia permainas jūsų organizme ir iš anksto ima nekęsti žmogaus, kuris jums nemalonus.

Argi galima pasitikėti tuo, kuris nepatinka šeimininkui?

You cannot copy content of this page