Įkvepiantis vienos močiutės laiškas savo anūkei…

Paprastai ir išmintingai apie viską pasaulyje. Atrodo, nieko jausmingiau ir išmintingiau mes dar neskaitėme:
Mano brangioji, aš galėjau parašyti šį laišką dar tavo mamai prieš ketvirtį amžiaus…

Bet man tada buvo 25, ir aš galvojau tik apie buitinius klausimus: kuo pamaitinti artimuosius, kaip spėti nuvesti dukrelę į lopšelį ir nepraleisti paskaitų. Tavo senelis dirbo naktinėje pamainoje ir negalėjo man padėti, kai tavo mama verkė ištisas naktis dėl dažnų ligų.

Dabar man 50, ir aš sukaupiau truputį patirties, kuria noriu pasidalinti su tavimi. Aš netvirtinu, kad žinau apie gyvenimą viską, bet galų gale, aš tavo močiutė ir noriu, kad tu būtum laiminga.

Mano patarimai tau nepamaišys!

1. Nebijok kristi.
Važinėkis dviračiu, riedučiais, supkis sūpynėse, čiuožk pačiūžomis. Skaudės, bet tu išmoksi dėka to būti greita ir pakilti tada, kai norėsis verkti.

2. Nebijok pareikšti savo nuomonės.
Tu neprivalai tylėti, jei tau kažkas nepatinka arba kai tu nesutinki. Neslėpk savo nuomonės nei dėl draugystės, nei dėl meilės. Jei tavęs negirdi arba reikalauja būti lojalia, tai velniop tokią draugystę ir meilę.

3. Nesigėdink atsiprašyti.
Tik labai stiprios merginos moka atsiprašyti ir suvokti savo klaidas, o aš labai noriu, kad tu išaugtum būtent tokia. Sunku pasakyti „Atleisk, aš buvau neteisi. Kaip galima ištaisyti situaciją?“Bet to reikia mokytis, ir tada niekas nesugebės tavęs nugalėti.

4. Nebijok įsimylėti.
Įsimylėjimas vis tiek pas tave ateis. Džiaukis tuo, kad tu galiausiai subrendai.

5. Nebijok išbandyti nauja.
Negalvok apie amžių ir apie tai, ką pasakys žmonės. Imk iš gyvenimo visa kas geriausia ir nesvarbu, kiek beprotiškas tavo troškimas.

6. Nebijok senti.
Su amžiumi tu pradedi labiau vertinti gyvenimą ir mylėti artimuosius. O paskui, galbūt, ir tu parašysi laišką savo anūkams.

7. Nebijok prarasti artimųjų.
Aš ilgai dvejojau, ar verta tau tai rašyti. Bet praradimai neišvengiami. Artimieji išeina – bet meilė nedingsta…
Aš tave myliu, tavo močiutė.

8. Nebijok vienatvės
Kartais naudinga pabūti vienai. Vienatve netgi galima mėgautis. Bet ji ilgai nesitęs – žinau mūsų šeimynėlę.

9. Nebijok verkti
Ašaros – stipraus žmogaus pasirinkimas. Aš stipri ir darau ką noriu. Noriu verkiu, noriu juokiuosi, noriu – per visus namus išmėtau kojines.

10. Nebijok naujų dalykų
Negalvok apie amžių ir apie tai, ką žmonės pasakys. Imk iš gyvenimo geriausius dalykus ir nesvarbu kaip beprotiškai gali skambėti tavo norai.

11. Nebijok senti
Su amžiumi pradėsi labiau vertinti gyvenimą ir mylėti artimuosius. O vėliau, galbūt, ir tu parašysi laišką savo anūkams.

12. Nebijok prarasti artimuosius
Ilgai dvejojau ar reikia tai rašyti. Bet praradimai neišvengiami. Artimieji išeina – bet meilė niekur nedingsta…

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page