9 neįtikėtinų paslapčių, kurias katės slepia nuo savo šeimininkų

Būti mielomis ir žavėti – tai vos maža dalelė to, ką su mumis gali daryti mūsų pūkuotieji valdovai. Bet jie ne tokie paprasti, kaip atrodo. Jos moka priimti įvairias formas, stovėti kaip žmonės ir dar kai ką tokio,ko jų šeimininkai nė nenutuokia.

1. Katės gali akimirksniu persikelti iš gilaus miego būsenos iki pilnos „kovinės parengties“. Miego metu katės girdi ir analizuoja garsus, todėl jos gali momentaliai pabusti, jei išgirsta, kad jas kviečia (arba atidaro kačių konservus).

2. Katės myli akimis. Jei katė lėtai atmerkia ir užmerkia akis – tai didelės meilės požymis. Jei jūs žiūrėsite į jas ta pačia maniera, jos laikys jus pačiu geriausiu draugu.

3. Katės – vieninteliai naminiai gyvūnai, kurie neminimi Biblijoje. Tai karšta tema katininkų, besidominčių Biblija, diskusijose. Vieni mano, kad egiptietiškas kačių kultas laikomas stabmeldyste. O kiti teigia, kad katės visgi minimos – kaip liūtai (didelės katės). Bet kokiu atveju, visa tai ir keista, ir įdomu tuo pat metu.

4. Katės nejaučia saldaus skonio. Tyrimai parodė, kad kačių, kurios visgi yra mėsėdžiai gyvūnai, skonio receptoriai mutavo ir negali atskirti saldaus skonio. Šiandien tai skiria kates nuo visų kitų žinduolių.

5. Katės murkimas gali gydyti – tiek pačią katę, tiek tuos, kurie ją girdi. Tyrimai įrodė, kad 20-50 Hz dažnio garsai (žemų dB) turi įtakos kaulų augimui ir lūžių gijimui, o jūs tai žinojote? Daugelio kačių murkimo dažnis kaip tik sudaro 25-50 Hz.

6. Katės gali leisti apie 100 skirtingų garsų, tuomet kai šunys sugeba tik apie dešimtį. Ir beveik kiekvienas šių garsų išleidžiamas su vienu tikslu: manipuliuoti žmonėmis!

7. Katės visada nusileidžia ant kojų. Katės kūnas „refleksiškai koordinuoja savo padėtį taip, kad krentant jos letenos paliestų žemę pirmos. Kiek gerai ar blogai letenos amortizuos smūgį, priklauso nuo kritimo aukščio“.

8. Katės gali pakelti aukštas temperatūras ir prakaituoja per letenas. Išgąsdinta ar perkaitusi katė gali net palikti šlapias pėdas ant grindų ar žemės.

9. Katės eikvoja beveik 1/3 savo gyvenimo savo priežiūrai ir 2/3 – miegui. Todėl jos turi taip mažai laiko mylėti savo šeimininkus!

You cannot copy content of this page